NOVINKY   /   AKTUALIZACE

20.12.2005

Myslím, že prosinec prožíváme všichni podobně hekticky. Nákupy, vánoční výzdoba a pro nás myslivce vrchol lovecké sezony.
  Co se týče vánoční výzdoby, tak tu mí psi obzvláště nadšeně přivítali. Adventní věnec se zvonečky vydržel jen do prvního vypuštění psů na zahradu. Domů jej přinesli po kouskách..... Vánoční hvězdu na stole se rozhodli též namnožit ..a to dělením.... Svíčky jsou vynikající pochutina prýýýý...
  Co se lovu týče, chcu tady poděkovat všem všem mým přátelům, kteří mě a mé psy a mé nejbližší pozvali na lov. Byly to hony, nátlačky, čekané..... Je to nesmírně milé dostávat zážitek, jako dárek. Měla jsem letos bohatý rok!
  Také děkuju svým kamarádkám, které jsou cukrářky a květinářky, že zásobují moji rodinu vánočními dobrotami a výzdobou. Že já se můžu věnovat myslivosti, psům a onačejším veselostem, než je "šulani vanilkových rohlíčků"....Vánoční kapr z Jistebníku je pro Vás na oplátku už nachystán!
  Tonda dokonce převzal velení nad smečkou a já jsem se tedy díky jemu a dalším svým nejbližším mohla báječně odreagovat předvánočním výletem. Přikládám pár fotek.

Také se blíží výstava v Olomouci, takže stříháme psy. Říkám stříháme, protože některé psy upravuju já, ale Evička se mnohých psů ujala a upravuje je ona. A některé psy upravujeme jen proto, že jejich majitelé pojali Vánoce, jako vhodnou dobu pro opravu střihu.
  Na fotce máme jednu takovou  skupinu z chovatelské stanice od Škrabalky. Otcem štěňat ze dvou vrhů je náš Samiad z Lovparku. 

Samiad se stal otcem štěňat u pěti vrhů. Některé z potomků jsem viděla. Myslím, že můžu říct, že mě další zkušenost utvrdila v závěru "Pravidla 2-2-2"
  Ve vrhu, ve kterém bývá 6 štěňat platí, že 2 štěňata jsou tzv.super! 2 štěňata jsou průměrná a ty 2 další patří do kategorie, na kterých by nebylo vhodné pokračovat v chovu....prostě štěňata exterierově podprůměrná. Ale znám pár chovatelů, kteří rádi tvrdí, že jim se tzv. ošklivá káčatka nerodí!  :-))))
Dokonce jsem četla inzerát, kdy chovatelka nabízela štěňata z vynikajícího opakovaného spojení. Najvíce mě pobavilo, že chovatelka opakovala krytí podruhé. V prvním vrhu se narodilo 1(slovy jedno) štěně, které bylo prodáno do Německa a chovatelka - jak sama sdělila- štěně nikdy poté neviděla..... Takže krytí pro velký úspěch opakovala! No teď už nevím, zda se povedl i úspěšný prodej opět do Německa!.........:-)))))))))))
  Se zájmem čtu inzeráty na špringry a musím říct, že někdy fakt fakt prostě zírám! Kdy chovatel bezostyšně nabízí štěňata jako perspektivní šampiony a "makače"...
Díky evidenci chovatelských stanic velmi lehce nakouknu, kdo že má ty skvosty ve špringřím hnízdě!!!! A to pak koukám ještě více! Ale čemu se to vlastně divím?
Získat titul šampion je více než jednoduché. Další věc je, jak moc tohle pak majitelé žerou a jsou omámeni tituly svého psa! 
  Ale nejsou to jen "úspěchy" výstavní, ale i pracovní.....  Pes je kupříkladu "všestranný" a má řadu zkoušek... Ale je otázkou, jakým způsobem, metodou a na pokolikáté se stal jejich absolventem. Taková pracovní kariera psa je pro mě bezvýznamná!  To je mnohokrát cennější vlohový pes....a třeba bez zkoušek. Všichni známe asi nějakého psa, jehož překotná lovecká vášeň mu nedovolila zkoušky úspěšně dokončit, anebo se se svým vůdcem sešli až po zkouškách a pes by mohl poskytnout informace pro slušnou trasu orientačního běhu... :-)
 
V současné době máme Databázi. Já jsem si ji nazvala INDEX ASS. Jsou tam čerstvé informace o psech a jejich úspěších. A když vidím, že máme psy, kteří dostali tituly jako je CACIB .....a ten jedinec spíše skutečně připomíná vzhledem border kolii, jen žasnu. Otitulovaná border špringr kolie...a majitelka se cítí snad i dotčená, že poradce chovu tohoto psa nedoporučuje na krytí, tak zase jen žasnu....ale ten pes může být fakt super kámoš a rád by si  za....zakryl :-)))
  Tolik moje předvánoční úvaha na tema nízké vypovídací dispozici mnohých údajů, na kterých stojí princip chovnosti plemene špringršpaněl v České republice.
Já budu nadále ale trvat na tom:   "Každý, ať si chová třeba na opici!!!".........Netradičně se tedy zdravím: " Opicím zdar!"......viď Judy! :-)

 


06.12.2005

Jen jsme se vzpamatovali z cesty do Chorvatska, byla tady naše "lovecká středa". Tentokrát se ale více dařilo týmu "z Libockého dolu". Ing.Siladi ulovil divočáka a u lovu mu vydatně pomáhal jeho Gir, Pepa ale i malá Jasánka, která už doprovází kluky do lesa.

  Ale ať nám není líto, následující den dostal příležitost k dohledávce Hubert. Kamarád zvečera střílel na divočáka. Divočák  značil zásah, ale zaběhl do stále stojící kukuřice. Hubertova chvíle přišla ráno. Divočák ležel asi 100m zhaslý v kukuřici. Hubert odvedl svoji klasickou klidnou spolehlivou práci. Jsem na něj velmi pyšná!

  Ale dost dobře si to užil i náš Junior. Po dohledávce jsme jej také vypustili z auta, aby si vše patřičně očuchal...a náš Pepíček Junior nemeškal, využil situace a vyrazil do hloubi kukuřičného lánu... Povedlo se mu něco, co jsem nečekala já, ale asi ani on! Hlasitě divočáky z kukuřice vyhnal. Skutečně hlasitě! Jsem pyšná i na něj. Nutno však říct, že Pepíček má teď zásadní životní období. Chodí na hony. A to už je práce pro velké chlapy! Nejen aportovat, ale postřeleného zajíce také doběhnout a zadávit, pak přinést.

  Mám pocit, že Pepíček je fakt tvrdá nátura a problém mu to nečiní.  Prostě....nemilosrdný! A ten zajíc fakt nevřeští dlouho.  Až Pepíček dozraje, bude to vynikající lovecký pes. Jeho fyzické dispozice jsou zárukou skloubení rychlosti a síly. Jeho vynikající jemný nos jsou super loveckým předpokladem. Zatím malinkým nedostatkem je, že mu to ještě trochu rychleji běhá, než přemýšlí... :-)......a po těch všech zážitcích je permanentně připraven "jít do akce"!..a už je tím trochu otravný.

   Velkou novinkou je také změna našich webových stránek. Za tuto změnu vděčíme paní Mie Hummel. Je to zajímavá spolupráce a já jsem nadšená, jaké se mi podařilo otevřít příjmně užitečné přátelství. Paní "Bogaloos" si nesmírně vážím. Jednak jako chovatelky. Jednak jako ženy - kamarádky. Mio, děkuju Ti. Jsem šťastná, že tě mám!

  Sobota byla krásně lovecká! Na hon nás pozval náš kamarád a špringřím příznivcům ne neznámý Karel Skála. Jeho Viktora z Lovparku už jsme viděli. A o Karlovi, jako o chovateli anglických špringršpanělů ještě uslyšíme... Má to totiž dobře promyšleno! :-)

  A tak jsme poznali kouzlo kruhového honu. Poznali jsme pár nových lidí a také to, jak to chodí v jiném mysliveckém sdružení....a atˇ  to uzavřu. Vzít si na hon 3 psy, jedenadvacetiletého syna, flintu a fotoaparát je jen pro silné matky! :-)

Ale to já zase jsem a hezky jsme si to užili!


 
30.11.2005

O tomto 1.adventním víkendu jsme uzavřeli naši letošní výstavní sezonu. A to cestou do Chorvatského Zagrebu. S Pepíčkem a Uranem jsme si sbalili bačkůrky, pyžámka a já nezbytné šminky a už v pátek jsme se vydali na cestu. Čekaly nás dvě mezinárodní výstavy. Cestou jsme v Bratislavě vyzvedli Lindu a její americkou kokršpanělku Georgiu a uháněli jsme na jih! ...............
jenže, chvílemi jsem si nebyla jista, zda je Maďarsko opravdu na jihu.....sníh sníh sníh a do toho občas trochu deště..... Vidět zasněženou směrovou tabuli Dubrovnik 8 km už asi nebudu mít štěstí....
A když mě mí přátelé varovali, že kdyby v Chorvatsku padal sníh, mají tam jen 3 sněžné pluhy, nevěřila jsem! Uvedu to na správnou míru. V Chorvatsku mají jen jeden sněžný pluh. Ten jsem viděla na vlasní oči. Ten druhý půjčili maďarům.....
Sníh zaskočil ty, kteří na něj nejsou zvyklí :-) my tady na severu Moravy už více jak týden trénujeme!

Výstava příjemná. Velké kruhy, celé pokryty neklouzajícími koberci. Milý personál v kruhu.Pivo ucházející, ale Lindin piknikový koš byl absolutně bezkonkurenční!
Dva druhy zákusků, sýry, salámy ...dobroty. Káva, mléko a nádobí v zelené barvě....prostě pohodička!

A výsledky?
Jsme velmi velmi spokojeni.
Od paní Sigrid Jarmer obdržel Uran krásný posudek a titul BOB puppy,Pepíček CAC a Res.CACIB. Na druhý fen od finské rozhodčí Pauly Rekiranty Uran BOB Puppy a ještě krásnější posudek, vyzdvihující jeho mimořádný pohyb. Ale to my už vííííme! :-))) No a miláček Pepíček dostal superkrásnou velmi dobrou a měl z ní takovou radost, že jsme to museli jít oslavit! Pepíček má perfektní posudek vyzdvihující jeho excelentní hlavu, výraz a absolutně suchý krk! ...a o těch úzkých ramenou a nízko nasazeném prutu taky už dáááávno vííííme! :-)))
Výsledky výstav jsem přeposlala Alici Piterkové a Mgr.Renátě Tetřevové, tak snad je někde bude možné najít. Ale alespoň se zmíním, že tam byli jedinci ze superznámých chovatelských stanic Trollangens, Barecho, Vom Springer Clan, Bogaloos a Ruthless.... :-)))

Přikládám pár fotodokumentačních fotek:A závěr?
Perfektní výlet!
Po celou dobu zpáteční cesty jsme už s Lindou plánovaly náš "trip" do Helsinek v červnu 2006, Europeandgshow. Pak následuje v listopadu Světová výstava psů v Poznani. ...to nelze nebýt v katalogu!
A v roce 2007 je Světová výstava ve Stockholmu. Mladé a dorost posuzuje L.Pichard a dospělé rozhodčí, kterého známe už z letošní Evropské z Tullnu a víme, co se mu líbí.....to nelzE už vůbec nebýt v katalogu!!! Tak co, potkáme se tam??? :-)

A ještě jedna moc moc moc důležitá zpráva!
Ta přilétla z Českých Budějovic od MVDr.Šebka. Výsledky DKK: Joint Ruthless 2 - 1, Junior Pot Of Tricks Ruthless 2 - 2.
Říkala jsem si pro sebe, že pokud se kluci s DKK vejdou do "dvojek u Šebka", budu nesmírně spokojená!!!! A taky, že jsem! Jsem ráda, že se nebudu muset dohadovat se Siladim, ..."proč jsem do prr..... dělala du DKK v Německu! Sakra furt samá vyjímka....." Cha cha, chi chi, cho cho.....

21.11.2005

Tento týden byl velmi milý. Po odjezdu Hubertovy nevěsty Eris, mě dojala aktualizace na stránkách chovatelské stanice "Aus Der Katschenstadt"- www.englische-springer-spaniels.de ....byla totiž v češtině a to tak běžné není.... Susanne, také Ti děkuju. A těším se nashledanou!....

Středa znamená lovecký den u VLS Lipník. To odjíždíme lovit do vojenského prostoru Libavá. Mám povolenku na jelena II. a III. věkové třídy a tak snad mi Sv.Hubert ještě letos dá lovit... Na těchto cestách loveckých mě doprovází jeden z mých nejzkušenějších a to je Hubert - Avar z Podbárčí. On říká, že až bude starý a v důchodu, napíše o našich společných lovech "Román pro Ženy". Nebude v něm chybět napětí z lovu, popíjení kávy a likérů na posedu a taky sex. To nejen proto, abychom zvýšili náklad a je to in, nejlépe on-line, ale proto, že Hubert říká, že Láska a sex je nejbáječnější koření života na světě! ...že to zná na vlastní kůži a na Eris nemůže zapomenout a ten kobereček na kterém ležela, ať mu ještě chvíli neperuuuuuu! A jak to vypadá z kazatelny " U letadla" doplňuju fotkou. Už jen ten výhled stojí zato!

Jen jízda v terénu je někdy náročná...a takto to někdy dopadá! :-)
ale stačí pár silných chlapů a je to!

Čtvrtek nás tak trochu naváděl k vzpomínání...... 17.listopad....... To se přece musí oslavit! Tak jsme slavili a jak jinak než válením a dováděním ve sněhu! Přikládám fotodokumentaci:


A soboty jsme nemohli dospat, protože jsme odjížděli na hon. Za pozvání děkujeme našemu kamarádovi znejmilejších ( a to nejen proto, že nás zve na hony!) Dr.Ing.Michalu Kneiflovi. Jezdíme tam už léta a je nesmírně příjemné vracet se ke starým známým. A obdivuju i ty skutečně staré, protože tam mám i kamarády, kterým je více než 70 let! Přiznám, že je tak trochu "šmíruju" abych se pokusila odkoukat, jak žije člověk, aby se ve fyzické a maximální duševní svěžesti dožil 70ti a více let...... ...no nevím. Ti lidé mají dobrou náladu, smějí se, svačinou je jim na ohni opečená klobása. Večer při poslední leči nechybí nejedna sklenka alkoholu. Tentokrát - díky návštěvě z Maďarska jsme pili tokajské..... A já bych si přála umět takto žít a dožít!
A co je na těchto honech ještě vyjímečné? Vlastně je to vyjímečné v rámci celého Mysliveckého sdružení Fulnek. Vztah těchto lidí ke psům. Takové pochopení a tolerance se málem musí hledat! Jsou to myslivci, kteří MAJÍ RÁDI PSY! Přikládám fotodokumentaci z honu:15.11.2005

Po několika relativně poklidných dnech je změna. Nestačím málem sednout k PC a dát dohromady pár slov k aktualizaci.
Výlet do Nitry na Klubovou výstavu byl nesmírně hektický. Zkuste vzít do auta 6 špringrů a odjet sami na výstavu!

Nejstaršímu účastníkovi Hubertovi už bylo 8 let, nejmladší byla Lorelai a té je 4,5 měsíce.
Ale vůdkyně Ruthless smečky něco musí vydržet a díky našim nejbližším přátelům jsme to zvládli a výstavu si báječně užili.
Myslím, že si ji užili i psi a musím říct, že jsme tam působili jako atrakce. 6 psů už je slušná láje a já si v tu chvíli připadám jako nejbohatší a nejšťastnější člověk na světě.

Mí psi se mnou chodí na volno a jsou ovladatelní!
...aspoň trochu :-)
Je fakt, že Pepíček s Hubertem těžko chápou, že dámské toalety jsou jen pro dámy a všechny ty krásné tety, co se tam chodí malovat..:-)

A výsledky? Nejvíce nás potěšil asi CAC z třídy pracovní, který dostal Pepíček!
Heriet a Springdale Pot of Tricks mají pěkné ocenění z čestných tříd. Tam se CAC nezadával, ale Heriet dostala BISe čestných tříd.

Štěňata Lorelai a Uran dostali velmi nadějnou.
Hubert dostal skvělý posudek od pana Dr.Beyersdorfa ze třídy veteránů.
Pak jsme si zasoutěžili a dělali nám- Ruthless takto reklamu. Nááás to totiž baví!

Naše matka rodu Herriet předvedla své potomky Judith a Juniora. A já takto poprvé svoji chovatelskou skupinu. A že se nám to povedlo nejlépe ukázala Heriety dcera Judith.
Judith kromě CAC dostala titul Klubový vítěz a BOB. V soutěži závěrečné a to o titul Nejlepší pes výstavy zvítězila.
Bylo tak ze společného posouzení rozhodčích pana Beyersorfa a Shieldse. A mě to strašně potěšilo!
"Ano, Mio, je super být BIS!!!"......a je super, je-li jím moje štěně!

Přeju všem, aby si mohli užít tento krásný pocit. Odchovat štěňátko a svěřit jej někomu do takových rukou, které jej k tomu BISu přivedou. "Děkuju Ti, Renáto!"

...a můj malý Uran a Lorelai mi olizovali tváře se slzami od radosti a šeptali mi do ucha: " My ti taky chceme něco vyhrááát! My taky chceme soutěžit s těmi našimi vrstevníky"......no, hlavně, aby se jim nescvakááávaly nožičky :-)))

Dostali jsme výsledky z laboratoře po zpracování krevních vzorků na fucocidozu. Heriet a Hubert jsou negativní! Na výsledky Hannah a Pota teprve čekáme.
A díky tomuto resultu mohla přijet na krytí Eris Levana. Fena s krásným rodokmenem a exterierem.
Přejeme Sussanne, aby ze spojení Eris a Hubert vyšlo to, co si přeje. Štěňata výborných povah s předpoklady psů sportovních a rodinných. S milým výrazem špringra a s jeho nekonečnou ochotou udělat pro své lidské členy rodiny téměř cokoliv!

Sussan vybírala psa pro svoji fenu psa srdcem. To pochopí jen ten, jehož chov nese znaky té "srdeční volby" a mi je líto, jak rychle ty 3 dny se Sussane a Mathiasem a Evičkou a Tondou utekly!

Je mi líto, že nás dělí vzdálenost Ostrava - Stuttgart a my jen tak nemůžeme vyrazit "na kafe!" Bylo to příjemné.

No a mezi vším tím děním jsme dostali další info a skládáme si tady mozaiku kariery naší Judith. Judith v Praze na Národní výstavě psů získala CACe a BOBa a titul Národní vítěz a 2.místo v soutěži o BIG.
..."tak nás to těší, milý Judýýýsku!"

A do toho všeho stále lovíme rybníky, upravujeme psy a chodíme lovit. A jsme celkem úspěšní
......Tonda je ale vždy nejlepší! ...s Pepíčkem... :-)

A až se zase na chvíli zastavím, tak určitě bude spousta dalších novinek, protože nás čeká velké množsví báječných akcí!

...a co teprve těch, co nejsou ani plánovány.....3.11.2005

Mezi nás Ruthless vstoupila podzimní choroba. Ani to nemusela být ptačí chřipka
Ale i ta se nás asi dotkne. Bohužel v podobě hysterie, která někde už zakázala lovit volně žijící ptáky.
Takže se bojíme, že atmosfera a nálada podzimních honů může vzít zasvé.

Nás rozhodil obyčejný kašel, rýma a taky nějaká teplota. A vůbec z toho vznikla taková "pitomá nálada" Výsledkem bylo to, že jsme nejeli na Grooming Show do Bratislavy. Kdo to trochu zná a představí si, jak všude u stříhání létají psí chlupy a do toho je váš nos změněn téměř ve vodovodní kohoutek... tak to je kombinace vražedná a pro diváky to není podívaná příjemná :-)

Zůstali jsme doma a společně prosmrkali víkend na gauči u TV. Pepíček byl strašně smutný, protože Regina vypadla a on říká, ...že mu prostě bude chybět! (...mám pocit, že bude chybět i Tondovi. Mají s Pepíčkem podobný nejen vkus)

Párkrát se mi v poslední době stalo, že se mě někdo zeptal: " A co je u vás nového?" ...a já v duchu odpovídám: " Zaplaťpánbůh NIC!!!"

Tak uvidíme, jak dlouho nám to vydrží!
Snad jen, že lovíme rybníky a ryby měly Dobrý Rok, že se chystáme na Slovenskou Klubovou výstavu a třeba nás tam něčím potěší a že se k Hubertovi chystá psí nevěsta z dosti velké dálky a krásným původem a my se dočkáme štěňat skutečně kosmopolitních. Bylo by to moc moc hezké!

A k překvapení a nadšení našich psů jsme zapálili svíčky.
To teď o "Dušičkách" vzpomínáme na všechny ty, které nám život už vzal. A letos jich nebylo málo.
Představujeme si, jak v tom světě nebeském v tom nekonečném moři lesů, běhají všichni ti naši psi a dělají společnost těm našim nejbližším, co nás opustili. A ti je hladí a mazlí a jsou na jedné nekonečné vycházce...."Bože, mám já už tam ale velkou smečku, co tam na mě čeká....."

A protože o tom posmrtném životě máme zatím ne zcela jasné indicie, shodli jsme se s Pepíčkem, že si budeme užívat co nejhezčeji ten život současný pozemský! Pepíček radí dát si kus masa a já kus dortu a pak nejlépe jít do lesa, něco ulovit!
( Pepíček tomu říká: "Jít zabít bezbranné zvířátko....beztak by do jara chcíplo!")

Přejem: "Pěkný Listopad!" a k pokoukání dáváme pár pěkných fotek na Jonatánovy stránky


9.10.2005

V dnešní aktualizaci budu stručná!..........aspoň se o to pokusím :-)
Moc hezká zpráva přiletěla z Českých Budějovic. Na mezinárodní výstavě psů naše Judith Ruthless získala CAC v mezitřídě, dále pak svůj první titul CACIB a ať nás potěší ještě více tak i BOB. To, že to završila 5.BIG je od ní milé.....ale ona nám pro radost udělá klidně i více!

No a můj miláček Pepíček teď večer krásně dohledal z ranního tahu postřeleného kačera. 9 ulovených divokých kachen přinesl z vodní hladiny a z rákosu na ostrově.
U nás totiž kachny lovíme tak, že na loďce zajedeme na ostrov, tam se rozestavíme na lovecká stanoviště.
.....a pak se snažíme být nejúspěšnějšími lovci.

Nutno přiznat, že na mého syna Tondu jen tak někdo nemá. Letos už má ulovenou i divokou husu, 12 divočáků a jak tak na to koukám.
.......je skoro tak "dobrej" jako Pepíček! :-)))))

A protože je podzim, který přeje houbám, tak odvezeme z ostrova i košík křemenáčů osikových , které tam rostou a běžnému houbaři nejsou dostupné.

No a s patřičnou zvědavostí očekáváme výsledky DKK našich loňských štěňat a také zpávy ze zahraniční laboratoře, neboť jsme posílali vzorky krve Huberta a Heriet na vyšetření na fukocidozu.


5.10.2005

Dnešní den nám přinesl příjemnou zprávu. Vlastně zprávy dvě.
Naši psi Hubert a Pepíček absolvovali u MVDr.Stani, který je specialista na oční choroby, vyšetření. A výsledek?
-Kluci jsou prosti dědičných onemocnění očí!!!! Máme radost.

Pomalu se nám tak naplňuje pomyslné kriterium pro to, že psi splní moje kriteria pro chovnost.
Ačkoliv je Hubert chovný už téměř 7let v rámci klubu slidičů a Pepa tím, že má podzimní zkoušky a z výstavy známku výborná, má vlastně splněno taky.

Jenže......
Tak, jako mnoho dalších lidí se stále budu pozastavovat nad tím, že kriterium pro chovnost je to, že člověk psa něco naučí.
Jsem překvapená stále tím primitivním dogmatem, že pes, který zvládne aport, splňuje podmínky chovnosti.....
Bylo by tak snadné obelstít genetiku.....

Ale proč není náš chov, řízený a omezovaný hlasováním členské základny plný výborných a pracovně skvělých špringrů?
Nebo alespoň exterierově "velmi dobrých"?
Stává se mi, že zvažuju, jestli fakt my všichni, co na výstavu, nebo zkoušky předvedeme v rodokmenu deklarovaného špringra špringrem ještě je.....

Přinejmenším se někteří jedinci z chovu specialistů "...tož, já to mám hlavně na prácu!" podle mého názoru svým exterierem dostali už mimo standard.

Myslím, že jsou v klubu bohužel stále lidé, kterým chov psů slouží k vylepšení rodinného rozpočtu. Jsou stále lidé, kteří prodávají zablešená podvyživená štěňata plná škrkavek.
Vyděšená, protože nic než kotec a matku neznají.....

Štěňata dávají neočkovaná a vy pak doma s překvapením zjistíte, že štěně má neošetřenou kýlu, nebo svrab v uších.
Je mi z toho vždy smutno. A je mi smutno a hluboce mě uráží, že tito lidé mají hlasovací právo a mohou hlasovat o podmínkách chovnosti. Že tito lidé mohli hlasovat v případě, že jsem žádala o vyjímku k nakrytí mé feny......

Jsou místa, kam tato pseudodemokracie rozhodně nepatří!
Věřím, že se nám to podaří změnit a chovatel, jako jediný bude rozhodovat o volbě chovných jedinců. Že bude odpovědný za svůj chov a že mě nějaké hlasování už nenaštve :-)))))


29.9.2005

Před pár dny jsem potkala naše přátele. Řekli, že nás brzy navštíví, protože jsou zvědavi na štěňata a že je velmi zábavné číst o naší hororové domácnosti se štěňaty na našich stránkách.

Tak aby jste byli připraveni na to, co vše se u nás může stát....
Upozorňuju, že následující obrázky jsou drastické a jsou jen pro skutečně silné povahy a žaludky.
Potřebuju skloubit aspoň trochu chod rodiny spolu se psy a jejich loveckým výcvikem. Momentálně je ve fázi výcviku Pepíček. Můj milovaný pes! Podzimní zkoušky už má, takže začínáme cvičit "barvu". Slovo barva v mysliveckém a loveckém jazyce znamená krev. Zvěř totiž po zásahu střelou krvácí - "barví". To pak na "pobarvenou" stopní dráhu nasadíme psa a ten raněnou zvěř dohledá.

Ale nikdo učený z nebe nespadl a pes se tomu musí naučit. Proto nám nezbývá, než z jatek dovézt "barvu"..... té dát přiměřené množství do lahve ....a v lese "barvu" nakapat.....vzít psa.... barvu mu ukázat a doufat, že jej to natolik zaujme, že nás po barvě dovede až ke kýženému cíli.

Dovezla jsem z jatek 10 litrů barvy. (Dá se totiž v mražáku dobře uchovávat) Barva byla v igelitovém pytli v kbelíku s víkem. Samozřejmě uzavřená! Kbelík jsem dala do prádelny na stůl....a zřejmě za sebou špatně zavřela dveře.... Potřebovala jsem totiž ještě vyřídit několik důležitých věcí, jako je drobný nákup, pošta, banka.....no vyšlo to tak na hodinu a půl.

A mí všeteční psi měli NUDU. A NUDA je nejhorší!!! Ta nenechá psa v klidu. Taky že ano. Mámivá vůně čerstvé hovězí krve přilákala 10ti hlavou smečku do prádelny. A protože ve smečce jsou jedinci, kteří jsou velmi fyzicky zdatní, zvědaví, obratní a navíc jsou MILOVANÍ ...mohou sundávat i věci ze stolu. Jenže...10litrů krve v kýblu nejde sundat. To lze pouze shodit a to pak kýbl dopadne na dlažbu a při dopadu vpodstatě exploduje....i tak se stalo.

Tak to vidím já. Takto podle mě vypadal průběh akce.
Já jen vím, že když jsem odemykala naše prosklené dveře....bylo za nimi 10 krvavých oblud. Ale absolutně nadšených.... Napřed jsem se lekla, že byla provedena selekce ve smečce....ale to mi hlavou blesklo: BAAAARVAAAA!!!!

Ano. Byla úplně všude.... Tedy po psech dospělých i štěňatech..a zřejmě to byla velmi vzrušující zábava. Igelitový pytel, který byl jednou ze schran jsem našla pod psacím stolem. Myslím, že ale původně byl drahocenou kořistí, se kterou někdo běhal po byte a ostatní jej pronásledovali.... Barva byla po nábytku, po zdech. po schodech. Byla i na horních skříňkách kuchyňské linky, to, jak se někdo zmatlaný oklepal.

A budeme ji nacházet na nevypočitatelných místech ještě dlouho asi....

Ta dezaktivace nebyla jednoduchá. Musela jsem smečku zamknout ven. Samozřejmě to byl boj a to už i já jsem vypadala, že jsem se té krvavé hry zůčastnila aktivně také. Psi byli venku a čekali, až dojde na očistu u nich.

Doma mě zachránil vysavač "na mokro"...a bylo to náročné! Pak následovala prádelna. To mě napadlo, že už musím vyfotit. Že by mi snad ani nikdo nevěřil - "Jak se žije se psy"......25.9.2005

Krásný podzimní víkend nám kromě krásného počasí přinesl několik báječných novinek!
Na Národní výstavě psů v Brně slečna Jana Mikušková, spolu s Jonatánem Ruthless vybojovala 3.místo v Juniorhandlingu.
Máme z toho velikou radost. Fotky zachycující tuto událost najdete na Jonatanově stránce.
Janě i Jonatanovi moc blahopřejeme.
V současné době je to obrovský úspěch, protože konkurence mladých hendlerů je velmi silná.
A ruku na srdce...od těch dětí lze odkoukat leccos šikovného! Přejeme hodně úspěchů do budoucna a ať Vás to holky s Jondou stále baví!

Další SUPERNOVINKOU je úspěch naší krásné JCH.Judith Ruthless na podzimních zkouškách.
Judy je absolvovala v 1.ceně a s titulem Res.CACT.
Ve svých 15ti měsících stála na stejné startovní čáře, jako psi podstatně zralejší, fyzicky zdatnější a zkušenější.
Ale naše malá holčička ostudu neudělala! Jsme na Vás Judith a Renáto velmi pyšní a věříme, že o Vaši spolupráci ještě uslyšíme.
Mezi námi......špitá se o tom leccos už ted! :-)

Na stránkách je několik změn. Něco se pozměnilo ve fotogalerii. Více info a fotek doplňujeme u našich Ruthless odchovů. Brzy doplníme o štěňata z našeho posledního vrhu.

A protože začalo astronomicky nové roční období, přejeme Vám všem: Dobrý podzim!


21.9.2005

Dnešní aktualizaci začnu téměř stejně, jako tu poslední.
Je 21.9.2005, moje sestra má narozeniny a štěňata rostou utěšeně. Váží téměř 12 kg
Téměř úplně zmizely loužičky, ale přibylo množství odpojených elektrických spotřebičů, pokousaných bot, které už celkem samozřejmě hledáme po zahradě a na nejméně logických místech.
Také zahrada zaznamenala celkem zásadní změny. Z květináčů na zemi zmizely kytky. Ohlodané kmínky mladších stromů, ohlodané přízemní části vinné révy, nepřeberné množství kráterů a děr a v nich naprosto spokojený tým štěňat.
Tento tým vede roční Pepa, následuje čtyřměsíční Uran a pak miminka.

Je zajímavé sledovat vyděšené výrazy návštěv, které mohou tuto spoušť shlédnout.

...a já se bavím. Považuju to za největší luxus, který mi moje rodina, kromě koupě drahého parfému, může dopřát.
.....mít doma v bytě tříměsíční štěňata luxus je. A jen zasvěcení a znalí vědí, co to obnáší! :-)

...anebo už jste zkoušeli obléknout kalhoty, na kterých visí 3 skoropsi?
...nebo vydolovat zpod gauče štěně, které vám ukradlo klíče, protože se mu ten přívěšek na nich prostě lííííbííííí ?
...kdo snese ohlodávání achylovek při čištění zubů?
...TV musí být tak hlasitě, aby přehlušila bojující smečku.
Ale já si to tak moc přááála :-)

Kromě té radosti štěňěcí ale máme radost i z našich dospělých psů.
Hubert má několik super dohledávek na srnce. Je to ten fantastický pes, který dokáže i v těžkém případě ne zcela vydařené střelby srnčí kus doběhnout a strhnout. Budu muset začít brát Pepu spolu s Hubertem, aby se přiučil. Přece jen Hubertovi přibývají léta.

Také začaly hony na kachny a Hubert s Pepou jsou naprosto nenahraditelní pomocníci. Aporty z vody i z rákosí.
Myslivost bez psa si neumím ani představit!

Ale posledního honu se kluci neúčastnili. Už večer jsme odjeli do Brna Žebětína. Tam jsme se ubytovali v penzionu Eliot, abychom ráno, vyspaní do růžova sešli po schodech rovnou k výstavnímu kruhu.
Taky že ano. Uvítalo nás podzimní slunečné ráno a usměvaví přátele.

Výstava byla absolutně SUPER!!!!
Petr Studeník nám připravil jednu z nejpříjemnějších kynologických akcí. Jsem mu za to vděčna a nepovažuju to za samozřejmost.

A ty nejlepší třešinky na dortu Klubové výstavy?
Hubert ve veteránech V2
Junior- Pepíček
ve svých 15ti měsících ve třídě pracovní V2 a Rec.CAC
Uran Velmi nadějný 1, BOB Puppy a v závěrečných soutěžích BIS Puppy.
Co si můžeme ještě více přát?

Super uspokojení mi přineslo vítězství Judith Ruthless ve třídě mladých a titul Klubový vítěz mladých je jako sen!

Judith a Renato! ....holky ...prostě dik! :-)

Velmi zálibně si prohlížím fotky. Judýsek má pěknou hlavu, naprosto rovný pevný hřbet, exkluzivní úhlení.....wow :-)
...a DKK A-A


1.9.2005

Štěňata měla 22.8. dva měsíce.

Jejich váha je téměř 9kg. Dá se tedy říct, že rostou utěšeně.
Chutná jim Eucanuba puppy a ochutnala také Royal Canine, na který byl zvyklý Uran z domova a my mu děláme pomyšlení, takže jsme se přizpůsobili.

Já jsem udělala poznatek, že granule R.C. bobtnají snáze a rychleji. Proto vývar, který používám na "zalití" granulí nemusí být horký, abych podávala krmění o příjemné teplotě.

Štěňata si výborně poradí s tvrdým i měkkým sýrem, tvarohem, vědí jak si odnést do soukromí kelímek s jogurtem. Slovo piškoty už má pro ně i praktický rozměr.
Zelenina vařená je dobrůtka, syrová je výborná zábava. Občas naše domácnost spíše připadá jako odchovna králíků, to pro všudypřítomnost mrkve.
Když jsme vykosťovali srnce a dostali jeho kostěný skelet, vypadalo to v kuchyni, že u nás vyhynuli dinosauři.

Směle podnikají výpady na zapnutý vysavač, nepřekvapí je pochodující pračka, hučící sušička a pochopila, že když se nechá otevřená myčka, dá se tam ještě na neumytých talířích najít něco moc dobrého.

Vědí, že každá slušně vychovaná návštěva napříjde s prázdnou a některé dobrůtky a psí pamlsky bychom díky jim nepoznali snad nikdy. Já jsem dosti konzervativní a uznávám Frolic a tak žasnu, jaké tvary, přichuti a obaly lákají milovníky psů.

Štěňata vědí, že pes se koupe. Ža se na něj dává šampon a kondicioner. Biogroom. Jen na uši u štěňat používám Johnsoon baby, protože neštípe do očí.... Že utíkat před sprchou je zbytečné, naopak, že je to příjemné.
Někdy je únavné poslouchat nekonečné pískání hraček, ale to není výsadou jen štěňat. Teta Hany si zapíská moc ráda taky.....

Štěňata umí jezdit v autě. Pochopila velmi lehce, že nejlepší pohodlí poskytuje zadní sedadlo, nikoliv prostor zavazadlový, byť se jedná o vůz combi. Děsí mě chvíle, kdy zjistí, že když řídím, mám místo na klíně......
Také už viděla zhaslého srnce, koloucha, zajíce... okusila, jak škubat peří z bažanta a holuba. Zjistila, že zřejmě to, co na ně volám bude jméno a že když příjdou, dostanou dobrůtku anebo si je ulovim a pomazlim je a oni volají o pomoc:
" Nééééé, nemazli mě, pusť mě na zem, zrovna jsem šel zabít bratra!!! Chcu dolůůůů okamžitě hned! Žádné něžnosti! Na to si pořiď nějaké dítě, tady Evičku mazli! Já jsem přece Ruthless -Nemilosrdnýýýýýý!" :-)

Štěňata pochopila, že hned po mě nejdůležitější bude pan Hubert. Že za ním se musí trošku nesměle a hrát komedii, že jej obdivují. Že máma Heriet už před nimi neutíká, ale ožene se, když škemrají o mléko. Teta Hana si nechá vydloubnout klidně oko, ale její pískací kravička se musí nechat na pokoji!!!!!
A nejbáječnější je strejda Pepa. To je ten úžasný laskavý neúnavný milující mladý pes. Vlastně starší brácha, který si nechá tahat beztrestně uši, ocas, nechá se kousat a podniká s nimi výzkumné výpravy a super divoké honičky.
A že Uran na ně sice hraje kinga, ale jeho životní zkušenosti maji zhruba jen šestitýdenní náskok....
Štěňata se dostávají do období, tdy začínám mít pocit, že jsou socializovaná a mohla by jít do světa...

To je těžká fáze pro mě..... Tady nastupuje lustrační období budoucích majitelů.
Jsem nesmírně pyšná na to, že o všech mých štěňatech můžu říct, že jdou "do lepšího".
Stanou se velkým a důležitým objektem zájmu a péče. Že noví majitelé investovali nejen hodně peněz do jejich koupě, ale že investují do Eucanuby, Biogromu nebo Pet-Silku, psího salonu, nákupu hraček, psích dobrot a pelíšků - to v případě, že se s nimi nedělí přímo o vlastní postel!
Že investují do výstav a veterináře a že jsou ochotni svůj život změnit na ŽIVOT SE PSEM.
A já jsem jim za to nesmírně vděčna a potichu špitám:

Děkuju Vám. Děkuju za to, že mým štěňatům děláte nový domov. Že je děláte šťastnými a spokojenými.


A ještě jedna radostná VĚC! Junior Pot Of Tricks Ruthless složil zkoušku z výkonu a stal se tak lovecky upotřebitelný.

Máme z toho velkou radost a s Pepíčkem jsme si ten den hezky užili.
Pepíček měl za dobrý výkon slíbený guláš a pivo. Guláš dostal, ale řek, že Zubra nepije, že teď, co je Velký Kluk pije jen Plzeň. Pivo jsem vypila sama. ...naopak. Zubra můžu. Vidíte, kam můžete dojít.... kam vás pošle pes, když se naučí mluvit.......

Pepíček vyniká rychlými aporty a obrovskou ochotou, do které dá celé své srdce a toho si nelze nevšimnout! Hlasitost na viděnou za dvě jej odsunula do 2.ceny. Ale jsme spokojení. Pepa má ve 14ti měsících podzimky.

Není to však zásluha moje, ale je to TO, co si Pepa do života donesl po svých rodičích. Vidím v něm jeho otce. Springdale Pot Of Tricks´e.
Pepíček je krásný mladý pes. Kombinace exterieru ztepilé elegantní ušlechtilé matky Heriet a urostlého silného otce s fantastickou povahou a vlohami, které ve Finsku není třeba prověřovat a jsou tam a štěňata se s nimi dále rodí.....

Troufám si pomalu začínat hodnotit spojení Heriet se Springdale Pot of Trics´em.
Povedlo se to!

A myslím, že se to povedlo nejen u nás. Pot of Tricks Springdale je čitelný i v jiných vrzích a to ve spojeních, kdy si majitelé a chovatelé troufli uvést do chovu i exteriérově podprůměrné feny.

:-))) "Řekni nám, jakou knihu čteš a práskneš na sebe všechno!" "Ukaž nám svoji fenu a my to zhodnotíme!....." :-))))))


11.8.2005

Na malou chvíli, jako by se zastavil čas.
To je ten pocit, kdy jen utírame loužičky, sbíráme hovínka různých velikostí, struktur a barev, to podle toho, co ta banda zrovna sežrala.......

Ale přesto vše jsme vnímali, co se děje kolem nás. Takže jsme se neradovali jen z Eviččiných dvacetin, ale Super Zpráva byla o vyzvednutí Ruské miniponorky a šťastné přistání raketoplánu Discovery!

Naši psi vnímají věci trochu jinak.
Zabývají se otázkami více praktickými.
Někteří zkoušejí, zdali hrozny jsou již zralé.....a někteří došli k závěru, že kytky v květináči už byly nudné.........


28.7.2005
Do významných dat v psích životech patří i ta data týkající se životů lidských.
7.8. oslaví 20.narozeniny moje dcera Evička, a tak trochu jsem si dělala starost, jak to vyřeším s nějakým dárkem pro holčičku.
Dárek byl pro mě prostě stále UKRYTÝ - anglicky řečeno Undercover.

Ale všechny starosti zmizely po naší návštěvě Alandu.
To je ten nádherný ostrov mezi Finskem a Švédskem. Tam jsem pohovořila já s březí fenou Fairsky Murder She Wrote v překladu znamenající TO JE VRAŽDA NAPSALA.
Je to fena původem z Austrálie. Její rodiče se jmenují ĎÁBEL Z DEVONU a maminka je POHÁDKA O VELKÉM STRACHU. To jsem si řekla, že my - Ruthless, tedy Nemilosrdní, potřebujeme přesně něco s tímto původem!!!!

Fena mi řekla, že dárek je sice stále ještě Undercover, ale je na cestě....
A taxem byla v klidu až do 7.5.2005, kdy se Undercover narodil u paní Bogaloos :-)
.....a ten neklid zůstal až do včerejška...
kdy jsme si v Praze na letišti převzali přepravku s UKRYTÝM........
Je sladký a my jsme dojetím zase plakaly.
Ne. Já jsem plakala. Evička racionálně pravila: Pojď se vyčurat a napít, Ty, co vypadáš, že jsi " Z BLACK PETRS´"

Popadla Černého Petra a máme jej tedy.

Přeju Evičce i našemu UKRYTÉMU jen hodně radosti!


25.7.2005
Týden začneme milou aktualizací!
Judith Ruthless získala na Národní výstavě v M.Boleslavi svůj 3.CAJC a splnila tak podmínky pro zadání titulu Junior šampion České republiky!

Milou třešinkou na dortu Mladoboleslavské výstavy pro mě, jako mamku Ruthless, bylo 1.místo Judith v soutěži
Junior BIS!!!
Děvčata, děkuji za úspěšnou prezentaci! ....ale ste si to užily, co????!!!! ....Vás už trochu znám :-)


22.7.2005
Radujeme se i z maličkostí, ale následující informace má pro nás dost podstatný význam.
Springdale Pot of Tricks - otec našeho loňského vrhu absolvoval vyšetření na dědičná oční onemocnění s výsledkem NEGATIVNÍ!!!
Stejně tak dobře dopadl ICH Gir z Libockého dolu - výsledek na dědičná oční onemocnění - NEGATIVNÍ!
Kluci, je to prostě prima!


19.7.2005
Dobrý den. To jsem zase já, Harouš.

Musím se do toho vložit zasejcky já, protože od mojí Evičky bychom se toho moc nedočkali.
Snad jen VODA ŽIVÁ....to by nám asi tak pomohlo. Ale nevím jestli vůbec..... Vody máme dost. To jsou vodopády, co ji tečou po tváři teď......

Tak Vám povím, co se nám zase stalo....... Co nás opustila babička a užívá si v těch věčných lovištích, má tam celou tu psí smečku, co tam už odcházela léta a je v tom světě Nebeském, tak to šlo s dědou z kopce.....
Znáte Evu. Ta se rozhodla, že až tak jednoduché to mít děda nebude. Že si moc přála, aby nás ten děda trochu ještě buzeroval a poučoval a byl z něj pěkně prudký dědek....že jej prostě donutí žít!...... Ona je sice docela Bosorka, ale na otázky života a smrti je prostě krátká....
A děda moc chtěl za babičkou a za těmi věrnými psy svými, co jej tam už tak netrpělivě čekali!
A taky se mu to povedlo. 6.7.2005 nás v půldruhe v noci děda opustil. Byli jsme s ním s Evou do poslední chvíle. To už tak věrní psi dělají... Drželi jsme ho za ruku, měnili obklady.....a byli jsme šťastni, že můžeme být s ním......
A už víme, jak vypadá konec lidského života, tady na zemi, doopravdy..... Nebylo to jednoduche, to Vám teda povím!!!!

Eva se vždycky strašně smála, že měla veliké štěstí, že se narodila jako holka, protože děda si strašně přál toho kluka a co by se jmenoval po tom patronu myslivců Hubert. Říkala mi : " No umíš si představit, že bych se jmenoval Hubert Konečný??!!!" :-))))

Já to zhodnotím po svém. Měla skutečně štěstí! A to ona zase má!!!! Narodila se jako Jeho dcera!
Tak jsme se s dědou rozloučili... Pan farář, trubači slavnostně troubili a kamarádi myslivečtí vypálili čestnou salvu..... Bylo to dojemné a smutné a je to prostě definitivni!

A tak jsem se stal sirotek. Bez babičky a bez dědy.....jen s Evičkou. Odvezla mě do Jistebníku. Její psi moc nadšeni nebyli, to je pravda.
Prostě já jsem s tou svojí prudkou náturou problém..... Ale Eva má prostě štěstí a přece je v rodině ještě někdo, kdo od Evy ještě psa nedostal!
Je to Ivana a její chlapci. Radek a Honza. trochu to s Evou probraly a já jsem se odstěhoval do Ostravy. A mám novou rodinu. Mám novou mamku a její kluky. Řeknu Vám, je to docela prima, takoví kluci veselí a plní energie! Mám co dělat, ať jim s tou ještě trochu pajdavou nohou stačím!

Asi mě čeká trochu jiný život. Asi to bude hodně o toleranci ale hlavně o lásce. A věřte tomu! Klasik praví správně: Láska je solí života!
Takže mojí drazí, solme!!!! ......Evičko a ty už slzami ne! I já ti přeju ještě hodně radosti....třeba už nějaká přichází..... Tvůj Harouš.


24.6.2005
Aktualizace na stránce ŠTĚŇATA!


22.6.2005
Jmenuju se Summer Lighting D.C. Říkají mi Harouš.
V současné době je naše šéfová Eva strašně, ale strašně zaneprázdněná a na stránkách není nic nového. Nelíbilo se mi to a nabídnul jsem jí pomoc s tím, že aktualizaci napíšu sám . Tak trochu se Vám připomenu.

Narodil jsem se 2.4.1999 v chovatelské stanici Darrem Canis.
Já a můj brácha Summer Storm D.C. jsme byli v pořadí vlastně už 4 psi, které si Eva ze zmiňovaného kenelu brala. A také na Evino přání jsme nebyli kupírováni a byli jsme tak vlastně jedni z prvních špringrů, kteří se objevili s dlouhými nekupírovanými pruty.
Chtěl jsem napsat větu: Žiju s Evinými rodiči v Horní Lhotě, neboť mě Eva darovala svému tatínkovi. Ale to už není pravda...... Stala se nám strašně smutná věc. Teď už musím říkat, že žiju s Eviným tatínkem -říkáme mu dědo- sám. 7.6.2005 nám naše hodná babička úplně nečekaně zemřela.

Umíte si to představit? Ta, která se starala o plnou misku pro mě i dědu, ta, co pro nás měla pohlazení, ale i vyhubování s námi najednou není...... Jsme strašně strašně smutní. Navíc já mám zlomenou nohu a fakt se o dědu moc starat nemůžu, ač bych tak rád..
A snad ještě smutnější je děda. Ten se ze ztráty naší babičky úúúúplně sesypal a dostal horečky a přestalo mu chutnat, jako vlastně každému starému psu, když ztratí toho nejbližšího.....
Takže nezbylo, než aby se k nám Eva na nějaký čas skoro nastěhovala, anebo pendlovala mezi Jistebníkem a Horní Lhotou a kontrolovala nás a hladila a plnila mističky....... Taky mi občas opravila sádru, bo já jsem strašný a koušu to a ničím...když ono to totiž tak překáží.....

No, já jsem rád, když moje milá Evička přijede. Trošku mě učeše, trošku mi hází míčky a vozí mi dobrůtky a fakt se o nás hezky stará, ale viděl jsem, že má toho už opravdu dost a že je strašně unavená. A tak Vám řeknu, co se nám k tomu ještě stalo.
Bylo to v noci. Děda chtěl vstát a odejít z ložnice, ale jak byl tak slabý z toho života těžkého tak omdlel a upadl. Zkoušel jsem ho zvednout - nešlo to. Začal jsem na něj štěkat ať vstane, že přece nemůže ležet na zemi.....nepomáhalo to. Utíkal jsem do vedlejšího pokoje a štěkal na Evu a křičel jsem na ni: Pojď honem, děda nám upad, aby mu tak něco bylo...... A víte, co se stalo? Ona mi říkala :"Buď zticha, vzbudíš dědu!"
No chápete to?! Byl jsem nešťastný, dědové přece nemůžou ležet na zemi! A taxem začal štěkat ještě víc a pobíht do ložnice a k Evě do pokoje a štěkal jsem, jako o život....až Evu napadlo, že něco není vpřádku a vstala a šla se tam podívat. No, řeknu Vám. Ta se teda lekla!
Tak jsme spolu pak dědu dostali do postele zpátky, změřili jsme mu tlak a teplotu a rosný bod..... Děda se jen divil, co se děje.
Eva mě pak moc chválila a hladila a myslim, že byla trochu dojatá, že nejsem žádný hlupák a že mám rád věci na svých místech. A nemocný děda má být prostě v posteli!

Mám tady fotku. To jsem na ni já, se svojí sádrou. A taky s několika výstavními poháry, protože jsem dělal dost velkou výstavní kariéru a mám hodně hodně CACIBů a BOBů......ale na výstavách jsem se chtěl rvát s ostatními psy a tak Eva řekla DOST. Že se s rváčem nikde tahat už nebude a bylo po kariéře a cestování a po moc dobrých výstavních párcích a té atmosféře, kdy jsem se cítil skvěle a báječně a byl jsem silný stále připraven si to s někým rozdat.....
Bylo mi za to hanba. Vždycky jsem přemýšlel, jak si to u Evy zasejc vyžehlím. A myslím, že se mi to povedlo.

Ale ona vždy stejně bude říkat: VŠECHNA VÝSTAVNÍ SLÁVA, POLNÍ TRÁVA...........


6.6.2005
Nic neni jen černé, nebo jen bílé...... A po veselych dnech prijdou i ty, kdy máme starosti....a to se týká těch věcí lidských i psích.
Zrovna jsme měli starosti s našim Haroušem.
Kdysi velmi výstavně úspěšný Summer Lighting D.C. který žije u mých rodičů, prostě dostal dobrý nápad a skočil přez plot. Skok to nebyl zrovna šťastný a svůj podíl hraje i váha psa - 35kg už je opravdu dost a odnesla to zadní noha.
Rtg.snímek ukázal, že všechny 4 nejdelší kosti v hlezně jsou zlomeny.... Následoval celkem složitý ortopedický zákrok. Harouš vyfasoval sádru a měl by se šetřit. No, zkuste mu to vysvetlit........ Tak mu držte palce, ať mu noha dobře sroste a at Harouš zase může skákat přez kaluže, přez plot už prosím raději neeeee....... :-)

Tak po tech starostech muselo přijít zase něco radostného.
V sobotu se náš Pepa zůčastnil Evropské výstavy v Tullnu. Známka výborná 3 byla taková příjemnost, co nám spravila náladu. Výstava, jako vždy v Tullnu: velkolepá show! Koberce, usměvaví lidé společensky ustrojeni s náááádhernými psy.
Něco Vám prozradím: MÁM RÁDA TYTO PSI SLAVNOSTI!

A na závěr to nejhezčí a nejsladší!
Mám ráda psy, ale lidské přátelství je zase trošku něco jiného.....a jeho projevy občas člověku vženou až slzy do očí. A mi se ty slzy trošku zablýskly v oku, když mi moje kamarádka Jolanka Chybová předala v Tullnu dárek.
Jsou to naše pytlíčky s cukrem RUTHLESS, které mám nechala udělat. Jolanko, děkuju Ti.......

A Vás všechny zvu na dobrou kávu! Budeme sladit Ruthless......

......a příjemný den zakončila fantastická večeře ve Vinárně na Potštátě z jedinečné kuchyně Ing.Siladiho. Čtyři druhy masa...hranolky.....
Máte chuť? Tak na viděnou s dobrou chutí v pátek!


31.5.2005
Víkend 28. a 29.5. byl velmi příjemný!
V sobotu MVP Nitra. Přihlášeno 15 ASS. Pepa ve třidě mladých s výsledkem V2 ve výborné konkurenci!

V1 CAJC obdržel nám už známý Trollängens Blues Man. Také dalši dva mladí psi byli vynikající a určitě se s nimi budeme potkávat! Byl mezi nimi i "můj" favorit na CAJCe......

Ale co nás velmi potěšilo je výsledek Freyi z Chotára!
Obnesla si titul CAJC,BOB, a 3.misto na BIG. A důvod toho potěšení?
Freya je dcera našeho Samiada z Lovparku a zároveň vnučka našeho Huberta..... a tím, ze obdržela 3.CAJC splnila podmínky pro zadání titulu JCH.
Freya je také Vítězkou zkoušek vloh na Slovensku. Známka z hlasitosti 4.
Přejeme jí hodně výstavního štěstí a veselosti s jejími majiteli.

V neděli 29.5. proběhla v Nitře Klubová speciální výstava s velmi přijemným posuzováním slečny Mgr.Janekové.
Pepa si z opět silné třidy odnesl CAJCe!!

Miluju atmosféru Slovenskych vystav, ale mně nejmilejši jsou Slovenské klubové akce!
V SKPS došlo ke změně ve vedeni Klubu.
Jsou tam nyní lidé, kteří jsou mladí duchem, aktivní a ochotní udělat pro vystavovatele co největší pohodlí a prostředí. Můžete tam zažit pocit, který nazvu VÁŽÍME SI VYSTAVOVATELŮ!
Klubová akce s tou mnou velmi vítanou a vyhledávanou rodinnou pohodou!
Komu trošku uniklo dění na Slovensku, doporučuju mrknout na www.kchps.sk Je pár věcí, které stojí za povšimnutí a Slováci nás v současné době organizačně překročili.....

Z Klubove speciálky si BOBa odnasl pes Iso zo Saděnca.
Jestli někomu ten titul přeju úplně nejvice a z celého srdce, je to Iso a jeho droboulinká slečna majitelka!
Iso se dostal do forny. Je to atraktivní dospělý černobílý pes. Pes s nesmirně inteligentním výrazem.
A vztah, ktery cítíte mezi nim a jeho majitelkou, to už lze nazvat symbiózou! Můj obdiv patři Izovi také jako ke psu, kterému se říká asistenční.
Jeho majitelce přeju hodně hodně štěstí a úspěchů ve studiu veterinárniho lékařství!

A co nás ještě potěšilo?
Hannah Rút paní Lindy Volárikovej z chov.st. Layton prošla chovnou bonitací!

Bonitačni komise ve složeni: pan prezident KCHPS Marian Novák, pan MUDr.Ludovít Janek a Albín Luknár shledali Hanu odpovídající 1.třidě chovnosti.
Je to velmi přijemné! Začínáme paní Lindu podezřívat z toho, že snad už Haničce vybírá i ženicha........ :-)))))

Chtěla bych také poděkovat panu Verešovi, majiteli chov. st. od Dúbia, za velkou důvěru. Po našem Hubertovi mela jeho fena už 2 krát štěňata. Pan Vereš nás poctil tou velkou důvěrou a přijel znovu. Těši mě, že byl se štěňaty spokojen a volil spojeni opakovat.


26.5.2005
Aktualizace na stránce ŠTĚŇATA!


24.5.2005
Změny v Ruthless!!!

Náš Pepa má spolumajitelku!
Stala se jí paní Linda Voláriková, CHS Layton.
Pepa byl zapsán do Slovenské plemenné knihy pod číslem SPKP 1559!


Novou a jedinou majitelkou Hany je nyní také paní Linda Voláriková, která má tedy po pár letech opět špringra.
My tak můžeme splnit Lindino přání se ke špringrům vrátit.
Hanu i Lindu máme velmi rádi, a budeme ji proto sledovat a necháme si ji na stránkách.
Přejeme jim hodně společné radosti!!! Po její matce Rommy z Lovparku tak přibude na Slovensku jedinec s titulem Interšampion!


Harriet Rút bude mit štěňata!!!
Za to, že se na štěňata po "Heduš" vůbec můžeme těšit, velmi vděčíme našim zahraničním přátelům.
Otcem je Wally z finské chovatelské stanice Bogaloos!
Brzy zaktualizujeme stránku ŠTĚŇATA!

Nové odkazy


20.5.2005
Harriet i Hana byly včera na oftalmologickém vyšetření
- obě jsou prosty PRA!!!


9.5.2005
Speciální výstava španělů Třeboň - rozhodčí Marjo Jaakola z Finska

Harriet získala výborná 1, CAC, Vítěz Speciální výstavy!
Judy a Pepa ve třídě mladých výborní 2.
Joint velmi dobrý 3.


4.5.2005
Založena stránka našeho dalšího štěněte - Jezabell Ruthless!


2.5.2005
V neděli se na Novojičínsku konaly klubové zkoušky vloh,
které náš desetiměsíční dorostenec Pepa absolvoval ve II. ceně!
Jeho sestra Jezabell v ceně III.!


28.4.2005
Aktualizace na Harrietině stránce!


25.4.2005
Na MVP České Budějovice získala naše Judy výborná 1, CAJC, BOB a BIG-5!!!


30.3.2005
Nová fotka na stránce NAŠI PSI!


24.3.2005
NVP Ostrava (roz. Z. Antonovič)

Judy nastoupila poprvé ve třídě mladých a získala CAJC, BOB, BIS-3 Junior!!!

16.2.2005
MVP Brno (roz. A. Korósz)

Pepa byl přihlášen do třídy dorostu a spolu s vynikajícím posudkem získal ocenění Velmi nadějný 1!
Syn našeho Samiada Ilek z Libockého dolu byl ve třídě mladých výborný 2!10.2.2005
Aktuální fotka na Pepově stránce!

4.2.2005
Aktualizace na FOTOGALERII.5.1.2005
Drobné úpravy.
Jonatan má své stránky!   Klikněte SEM!