NOVINKY   /   AKTUALIZACE

23.10. 2006

Mompesson Perfect Partner * Harriet Ruths puppues went this cute ones :)

We also introduce "New Pot of Tricks"...


27.08. 2006

"Odešlo Sluničko meho zivota" - Junior - Pepiček.

            je mrtev.

            vzala mi jej bila smrt velmi rychle ...leukemie

            ....s kazdym psem umira kus me........


22.05.2006

Žebětínská speciální výstava byla skvělá! Naši psi obdrželi tyto tituly: Lancelot CAJC, BOB, junior BIS 2.místo, Junior Pot of Tricks, Jonatán a Judith a matka rodu Heriet CAC. Junior a Heriet také tituly: Vítězové speciální výstavy KCHLS. Mi by se pro Heriet více líbil titul Missis Žebětín 2006 :))

   Také nás potěšilo 1.místo v soutěži chovatelských skupin.

Ohařka Dorka Malomkozi už má štěňata. Narodily se 4 sladké psí holčičky. Vypadají jako krtci. Je to nezvyk, ty ohaří hlavičky po těch kulatých, špringřích.

A jsou to pořádné baby. Narodily se s váhou 50-56dkg!

  A další důležitá zpráva: Uran a Junior mají vyšetření očí s výsledkem: "Prosté dědičných očních chorob". Alespoň podle vnějších známek....

 ..............že by se mi jednou povedla stručná aktualizace???? :))) 


11.05.2006

URAN vyšetření očí - negativní!
Legolas.

  Poslední aktualizace stránek Ruthless proběhla 15.2.2006. Ne, že by se u nás nic nedělo, ale nějak mi scházela chuť. Jsem velmi vášnivý člověk a vše, co prožívám, tak je  velmi intenzívní. A mezi mé vášně patří také mí psi. Ono to vlastně ani jinak nejde. Když sdílíte společně s 8mi špringry kuchyň, pracovnu s obývacím pokojem, koupelnu, toaletu.... a také auto, stanou se více než součástí života. Jsou to členové rodiny. Jenže narozdíl od těch lidských členů rodiny, kdy nemám kompetence -naštěstí(!) zasahovat jim do života, tak ty psí životy řídím. Nebo oni ten můůůj? :))

  No a stalo se, že 18.3. proběhla špringří schůze. Po té schůzi jsem pár nocí nemohla samou vášní spát a při vzpomínce na některé lidi a jejich výroky se mi chtělo zvracet.

  Vášeň může probíhat i takto negativně......  :))

Schůze byla nejvyšší koncentrace pitomců na čtvereční metr, co jsem zažila za poslední léta. Samolibé vedení schůze, bezobsažný projev vedoucího sekce, kdy mě z nudy vždy probralo až to, že náš "špringr boss" sám sebe rozplakal. Nevěříte??? :)))  ...zřejmě i on věci prožívá s vášní a srdcem.

  Každý návrh, který vyšel z řad členů, ať už to byl návrh na rozšíření chovných podmínek, rozšíření počtu vyhodnocovatelů DKK byl smeten ze stolu a proběhlo zmatené hlasování. K ničemu!!!

  Orgasmem schůze byla volba nového poradce chovu...... Ten byl navržen. Vlastně navržena, neboť je to žena.

Došli jsme k závěru, že nějak nemáme lidi. Ale ono se totéž stalo naši republice při volbě prezidenta....  :))) Taky to byla pěkně trapná záležitost. Snad je to  za námi. Naštěstí se poradkyně chovu nemusí vyjadřovat k legalizaci homosexuality u plemene ASS. Moje smečka by byla asi zcela out, neboť občas to tady, hlavně v době, kdy se nám hárá některá z 5ti fen, vypadá jako ve velmi dobře fungujícím pornoklubu!  :)))

  Mým největším přáním by bylo, kdyby mi šlo napsat stručnou aktualizaci. Zvládnout emoce a neříkat za všech okolností, co si myslím.

Ale, když ono mi se tak ulevííííííí  :))))  Přinese mi to vlnu rozkoše a uspokojeníííííí  :))))  No, to jsem já!

  Prostě jsem se kategoricky rozhodla, že jááá už nikdy v životě na žádnou ASS schůzi nepůjdu! Požádala jsem dokonce výbor KCHLS o umožnění členství mimo ASS sekci. Ale to prý není možné.

  Takže??? Takže, už jsem se oklepala a na další schůzi už se fakt těším. Kdybych odešla do ústraní, udělala bych příliš mnoho radosti těm, kterým tu radost dělat nemám potřebu.

  Ha ha. Vzhůru do špringří společnosti!  :))

A ke psům!

Hubert se těší dobrému zdraví a budeme brzy slavit jeho 9 let. Stále si drží, jako zdatný funkcionář pozici Vůdce smečky. Ale říkal, že až z něj bude "Pochcávací dědek", nechá to na mladších.

 Junior má vyšetřeny oči a je prost známek dědičných očních onemocnění k datu 10.5.2006. Zrovna tak Uran. Taky naši hoši byli na nějakých výstavách a užili jsme si to "fajně".

  Hannah nakrytá Dronem bude mít štěňata na konci května. Štěňata budou z Lovparku a je to tak jediná možnost, abychom se štěňat dočkali, protože pitomci to jinak nedovolí!

Heriet bude mít vrh v PL. Protože pitomci to jinak nedovolí.  :))) Ale pitomci s námi nevydupou....

  Lory, Xtina, Lorelai jsou moje sluníčka. Chystáme se na zkoušky vloh, ale klubové v našem okrese jsme nestihli, protože jsem sama byla na zkouškách jako rozhodčí-čekatel.

  Tolik pro dnešek. Pokračování příjde brzy. :)


15.02.2006

Asi jsme na tom všichni stejně. Prostě nestíháme.....máme moc práce a starostí. Ale příjemným zpestřením byla Mezinárodní výstava 11.2.2006 v Brně.

   A byla to výstava velmi úspěšná. Pokud pominu moment, kdy přijedeme na výstaviště a já musím vklouznout do prostor auta, kde jsou složené sedačky a pokusit se nasadit všem psům obojek a připnout je na vodítko.... Někteří- třeba Heriet, nebo Junior si obojky už skoro nasazují sami. Ale byli tam i neskuteční nadšenci jako je Joint, Uran a super divoká Lory.

Chvílemi jsem musela vypadat, že mě právě spoutal "Nick Slaughter"..... a pak se pokusit o výstup z auta a .....udržení se na nohách. Smečka byla nadšená, dobře odpočatá a dobře naladěná! Takže vrhněme se za všemi těmi kamarády! Pojďme se válet do sněhu.....!!!!!

    Ale špringři jsou chytří psi a ke kruhu mě dovedli "skoro" sami a ani jsme nevymetli všechny kaluže..... :-)

 A výsledky?     

 Uran -       Bogaloos Undercover....................třída mladých.........CAJC, BOB a 4.místo o BIG
 Ben-          Joint Ruthless..................................mezitřída................V2
Pepíček-     Junior Pot of Tricks Ruthless.........třída pracovní.........CAC, CACIB
Lory................Lorelai Ruthless...........................dorost....................velmi nadějná 1
Judy................Judith Ruthless............................mezitřída...............V2 Res.CAC
Heduš.............Harriet Rut...................................tř.otevřená..............V1 CAC

  Největší radost mi udělali Uran a Lory. Uran si kluše, jako ostřílený výstavní matador. A Lorinka? Moje malá tlustá holčička je nabitá energií, absolutně entusiastická a výstavou nadšená. Jasně, že jsem se bála toho, jak Lory zapne svých 24kg do vodítka a nabere směr a zmizíme z kruhu. Jasně, že jsem se bála toho, jak si vzájemně propleteme nohy a budeme se válet po zemi..... Nic takové se nekonalo. Naopak. Myslím, že se Lory předvedla jako hezká malá RuthlESS.

A Heriet? Je příjemné vzít šestiletou fenu na výstavu a cítit, že je to ona, kdo je "Královna" ....a ona totiž je!

Takže: Těšíme se na další výstavu!


08.02.2006

Všude je velká zima a všude se válí spousta toho bílého svinstva.... Takže nám nezbývá, než si to vše pořádně užít!
 Máme nové fotky Lucky Lucka a jeho rodiny.
 
Několik fotek máme ve Fotogalerii


20.01.2006

Nový rok začal příjemně. Sice s velkou sněhovou nadílkou, ale stále lovecky. A byli jsme úspěšní. Ve FOTOGALERII máme několik nových fotografií.

  Náš nejmladší Uran projevil už značnou dávku lovecké vášně. Ochráncům přírody by se to nelíbilo, ale Uran si mohl doběhnout a zadávit už dva postřelené zajíce. A to bývá silný startovací impuls pro nabuzení lovecké chuti. Musím ale podotknout, že nikdy nikdo nevystřelí na zajíce s úmyslem jej pouze poranit. Cil je usmrtit. Ale vše se stává!

  Na závěr roku jsem ulovila jelena. Jedná se o desateráka a byl to lov, jako sen. Jeleni přišli. Vysokou téměř nelze našoulat. Ale potřebovala jsem se k jelenům alespoň trochu přiblížit, neboť stáli v pasece po odklízení lesní kalamity a já potřebovala alespoň malinko lepší podmínky pro střelbu. Plazila jsem se sněhem 50m pak zaměřila a střílela. Jelen ránu značil, odskočil a zmizel...tolik jsem potřebovala cigaretu, štamprlu...cokoliv..... Neschopna se hýbat, mluvit...myslet....

   Děkuju Ti Františku, že jsi byl na tom telefonu a vyslechl moje koktání a uklidnil mě a nakázal mi chvíli čekat..... a pak jít na nástřel. Byly tam zápory, barva....šla jsem po stopě a stříkanců barvy přibývalo. Jelen ležel po 50ti metrech. Padající vločky ulpívaly na dlouhých řasách lemujících světla jelena. Poklekla jsem.....děkuju Ti Svatý Huberte.....

  Měla jsem spoustu času na to, vnímat vše.  Byl to nádherný lov. Ženská sama v lese a lov jelena.

Jelena jsem sama vyvrhla.... Mým novým nožem, který jsem dostala od sestry. Od lesního jsem převzala úlomek. A po večerech prohlížím fotky. Každičký moment se hluboko vryl do mojí paměti a bylo to velmi silné. Nebyl to můj první jelen. To přibyla nová veliká kapitola v mém loveckém životě.

 " A můj nejmilejší Františku Siladi. Změnil jsi mi život a díky Tobě jsem poznala jeho úplně jinou dimenzi.Děkuju Ti z celého mého srdce!" ....nikdy nezapomenu na jeleny z "Velkého jeleního kopce" a na chvíle, kdy jsme spolu poslouchali troubení jelenů a já smrkala do rukávů, ...bo sem neměla kapesník.

  Nikdy nezapomenu, když jsi se mě zeptal: "Evičko, už jsi střílela na vysokou?"  "Ne."  "Tak si dobře zaměř a střel tu šmolu vpravo".......  Povedlo se a to byl začátek....  Patříš mezi mé nejvýznamější Muže v životě. Muž, který mi do mého života přivedl Jeleny.

............a tak jsem to chtěla napsat stručně a bez sentimentu!!! :-))

  Na stránce SHREKA - Lancelot Ruthless máme pár nových fotek. Pavlínko, hezky se mi o toho mého chlapečka staráš. Oprava! Našeho chlapečka "Šrečka".

V sobotu 14.1.2005 odstartovala výstavní sezona 2006. Judith Ruthless získala potřebného CACe aby se stala šampionkou České republiky. Blahopřeju a mám radost.

Radost by měl dozajista i Springdale Pot Of Tricks. Všichni jedinci, kteří nastoupili o titul BOB byli jeho potomci. Myslím, že se "Pepa" vybarvuje, jako velmi slušný plemenník. Ale je to mladík, takže nechcu nic zakřiknout a uvidíme uvidíme......

  A k výstavě? Areál Výstaviště Flora Olomouc je asi více nakloněn těm kytičkám. Stísněné prostory, miniaturní kruhy, vysoká vlhkost, nanesený sníh měnící se ve špinavou břečku a zoufale málo místa úplně všude určitě nepomůže příjemné výstavní atmosféře.

...ale když ony nás ty výstavy přece baví!

 


 

 

NOVINKY 2005