NOVINKY   /   AKTUALIZACE

 

 

 

18.12.2007

 

Počasí se umoudřilo a konečně to venku vypadá trochu „Vánočně“!...sice  jemný, ale přesto  sněhový poprašek.

 

Nechci svoji rodinu ochudit o blaženosti v podobě „vánočního cukroví“ ….ale protože jsem tak trochu…občas macecha….hledám způsoby, jaxi to – alespoň drobátko usnadnit.

 

Všichni milují vanilkové rohlíčky! ….tam tedy padla volba i vyrobila jsem těsto ve dvojité dávce...a tak šulám ty rohlíčky….a nebere to konce….ty malé, roztomilé kousky jsou sice tuze hezké, ale nápad  změnit lehce technologii a přejít z rohlíčků na vanilkové bagety…ten nápad byl prostě spásný! …ta rychlost….šup šup šup…a bagety byly napečeny! :-)

 

Ano – možná Vás překvapí, že polovinu jsem slepila jahodovým džemem s vanilkovou příchutí a druhou polovinu jsem slepila ořechovým krémem a ....třetí polovinu sežrali psi!

 

Tak – nějak to má být! …synek se smál, že dříve si je bral na talířek….a teď jsem mu to zjednodušila….a jako správnou bagetu  - strčí do sáčku tři a je i "na větvi" po svačině….

 

Záměr vyšel – díky tomu jak šetrně hospodařím s časem, stihla jsem natáhnout  Nikitě pár vleček se zajícem. Mrkněte, jak to té naší tlusté holčičce se zajícem sluší!!!! …ooooooooooooooh!!!!

 

Až mě to celou dostalo a rozněžnilo….až jsem zapátrala v archivu našich fotek a konečně i Vy uvidíte, jaká byla Nikita na své první fotce, jak Jí chutnala travička, jak Ona si uměla vykračovat už jako šestitýdenní  slečna …a jak Jí to běželo v Jejích 9ti a půli měsících pro Jejího už druhého BOBa.

 

Je to další z mých velkých nadějí!   …teď tak trochu mrkám na Matku Přírodu a špitám potichu: „Díky!"

 

A ještě:  Tonda včera ulovil lišáka. "Lovu zdar!" ....a "Lovu zdar!" také úspěšnému lovci daňků, včera dva! Tedy dvakrát "Lovu zdar!!"

Huberte, Tobě taky "Díky!" ...pěkně těm chlapcům podstrojuješ!

Alice, Tobě taky :   "Díky! !….hezky se mi s Tebou spolupracuje, drahá!“ .-))

 

 


 

 

 

13.12.2007

 

Je krásné předvánoční období – všude bláto, mokro….daleko do zimní romantiky! Ale až se překulí více, nebo méně podařená zima, přijde jaro (plné bláta a mokra…. J) …ale taky jaro plné mláďat!!! A ty se pak budou jako hadi vyhřívat na mocném sluníčku….

 

Rádi bychom na tom byli právě tak ! …proto – pokud s laskavým svolením Matky Přírody dopadne vše podle našich představ, tak už v březnu by u nás „pro samá štěňata nemělo být kam plivnout“!

 

V rubrice „Plánované vrhy“ - ten, koho to zajímá, najde více! J

 

Takže trošku netradiční předvánoční pozdrav: „Mláďatům zdar!“ i Mláďatům – Maďatům -:)))

 

 

 


 

 

4.12.2007

 

Ve fotogalerii máme nové fotky. Ty fotky se nemusí zamlouvat každému. Nejsou tam aktuálně psi s dudlíčkama nebo takoví, po kterých poskakuje "hnízdoš" - ale umíme i takové a jistě mnoho mírumilovných fotek máme. Jsou tam teď fotky z lovu. Občas se usměju, když někde narazím na větu typu: "Mí psi jsou pravidelně využíváni v lovecké praxi". Ano, ...taky mě nějaký pes doprovodí, když nesu do korýtka oves, nebo do solníku sůl....

 

Já tedy mám psy o kterých nemohu říct, žeby byli využívání "pravidelně" - naopak, jsou využívání velmi nepravidelně  :-)   ....ale zato v "opravdické praxi"  .-))   - tedy při lovu.  Lov je o usmrcování zbraněmi. Je to o zabití zvěře, je to o smrti a je to taky o tom, co k tomu patří - tedy je tam krev.

 

Jsme krvavě nemilosrdní - jsme Ruthless .-)     ..........vstup do naší "Fotogelerie" tedy jen na vlastní nebezpečí! :-))

 

 


 

1.12.2007

 

 

Dnešní aktualizace přinese do fotogalerie několik fotek z posledního období a stali jsme se "hostitelskou základnou" pro "otevřený dopis".
Proč-že je "otevřený dopis" na "soukromém webu"?  - Koho to zajímá - ať nahlédne!  :-)))

 

 


 

30.11.2007

Období sněhu vystřídalo období bláta. Ale stihli jsme pár sněhových fotek, které za vhodných okolností vklouznou do fotogalerie, ale už teď tam máme alespoň novou fotku Pepy. Opouští věk, kdy vypadal jako "nebohá rychlonožka" a stává se z něj pěkný kluk! Chodí se mnou a Hubertem lovit.....a dokonce dělal Hubertovi "asistenta", když jsme dohledávali divočáka. No, ať nepřeháním, bylo to takové mládě divočáka sele.

    Ten večer se mi podařilo ulovit jen krátce po té, co jsem "usedla na větev". Takže jsem první sele (přišly 4 a bez mámy) ulovila rychle. Pustila jsem psy, ti mi asistovali při vyvrhování a prostě mladý Pepa musí pochopit, proč chodíme do lesa....zavedla jsem je zpátky do auta, sele nechala vedle auta a vrátila se zpět "navětev". .....neudělala jsem dobře, protože kluci byli tak nabuzení, že celou půlhodinu jsem slyšela jejich vzdálené hlášení. Ono, co by to byli za psi, aby byli zticha, když vedle auta leží sele.....

 

  Ale asi po hodině čekání přišla tlupa. 4 velké kusy a jedno sele. Byla to přesně ta tlupa, ze které jsem den předtím ulovila dvě selata. Takže dneska 4 dospělí a jedno sele. Narychtovala jsem se a počkala na vhodný moment, kdy se sele postaví tak, aby při eventuelním průstřelu kulka nezmrzačila nějaký kus stojící blízko.

...jenže, takové sele, to je pytel blech. Zatímco si dospěláci vyrývají své kořínky, mezi sněhem hledají zbylá zrnka kukuřice....sele nepostojí, tady si vrtne, tady se splaší...tu jej odežene některá z "tet". ....ach jo.....a vy s nataženým napínáčkem, s prstem na spoušti, zatajeným dechem....a znovu výdech....a nádech....a zase se pohnulo....až jsem měla už po několikáté pocit, že teď je ta správná chvíle...a zmáčkla spoušť. Byla jsem si "jista ránou". Jenže.....

  Sele zaznačilo, vykviklo....a vyrazilo za tlupou....ale zjevně jí nestačilo. To příjde chvilka na cigaretu....a přemýšlení, co udělám dál.

Na místě jsem nechala posedový vak, batoh, vzala jen flintu a klobouk - ten je nezbytný. Do kapsy baterku. Slezu z žebříku a jdu na nástřel. Tam bylo na sněhu velké množství hodně tmavé barvy a bylo mi jasné, že rána bude "na měkko". ...nemám to ráda a považuju se za velmi dobrého střelce, ...ale přemohla mě lovecká "lakota" a moc jsem podlehla "lovecké vášni"...a ač jsem ulovila v týdnu už několik kusů....tím spíše jsem se cítila jistá...a nemusí tomu - jako v tomto případě tak být. Člověk má někdy poděkovat Hubertovi a lov ukončit po prvním úlovku dne....rána dobrá nebyla....

 

  Co tedy dál? V autě mám profesora Huberta a učedníka Pepu. Hodila jsem flintu přez hřbet, došla do auta. Hubert - kdybych mu cokoliv řekla, tak by mě neslyšel, už je skutečně totálně hluchý. Ale protože je "profesor" došli jsme k nástřelu a on hned věděl, která bije. Vyšel po pobarvené stopě. Na sněhu jde dobře vidět i to, když tam není i jen barva, ale i jiné tělni tekutiny...takže rána "naměkko" byla jistá. Asi po padesáti metrech jsem slyšela Huberta hlásit. To strhnu flintu z ramene a jdu krokem rychlým, chvilku běžím....ale jen do momentu, než mě zastavilo křoví.

  ....kdo to zažil, tak ví, jaké to je. Běžíte s flintou v ruce, chvíl sklonění více, chvíli méně...chvíli se prodíráte, chvíli plazíte....Hubert sele vždy zastavil a hlasitě držel, ale i v tom malé tvorečku bylo vždy ještě tolik síly, že když jsem se přiblížila natolik nakrátko, abych mohla střílet, sele jeho strach ze smrti, ze štěkajících psů a blízkosti člověka tak nabudil, že jeho síly mu daly popoběhnout dalších   50metrů, kdy jej Hubert s Pepou znovu zastavili....ale napošesté, kdy jsme tak absolvovali úctyhodnou vzdálenost....sele už bylo tolik vyčerpané, že i Hubert poznal, že teď už může jít do přímého kontaktu. A taky že ano. Skočil po něm, chytil jej seshora za krk a snažil se držet. Pepa směle asistoval ..... Ale i nevelké sele je bojovník a fyzicky na tom i velikostně byli asi s Hubertem stejně. Je to sice moc fajn, když vám pes takto pomáhá, jen je to ..."k ničemu" ...protože střílet není možné.... No po pár vteřinách toho měli oba dost. To přišla moje chvíle. Rychle blýsknete okem kde je jeden pes - kde stojí druhý pes...a jak stojí divočák.

  Taky psi toho měli dost a sbírali síly k dalšímu výpadu. Já měla stále zalíceno....a v tu chvíli z nás nejpohotovější bylo sele, které zaregistrovalo moji přítomnost a vycítilo, že teď je nebezpečí ode mě. Vzdálenost mezi námi byla asi 10 metrů. Sele se stočilo proti mě a bleskově vyrazilo do tohoto nerovného posledního boje.

Padla rána.....a selo  po sněhu dopadlo na moji pravou nohu.

  Stála jsem jak opařená. Ten tvoreček chtěl ještě zvítězit.....Ale to uz doběhli psi a potřebovali dokončit ten náš boj. Podlomily se mi kolena a klečela jsem vedle nich. Chvíli jsem hladila psy, chvili to nebohé sele....a moc jsem se mu omlouvala a prosila za odpuštění. Také Svatému Hubertovi, že "takhle jsem to nechtěla".

 

    A pak už zase naskočila mysl.....dát ulovenému kusu poslední hryz, mi úlomek....ale ten nebylo za co dát. Až v tu chvíli jsem zjistila, že nemám klobouk. Klobouk můj zamilovaný, na ktery jde položit flinta při střelbě, neboť můj klobouk jde poskládat do placičky. Na mém klobouku jde sedět, ať nemám mokrou prdel. Můj klobouk se stal i dočasným příbytkem ptáčka vypadnutého z hnízda, než jsme dojeli domů.....můj klobouk je má srdeční záležitost! Můj klobouk jsem v tom zápalu lovu dočista ztratila....

 

  Pak už jsem vyvrhovala a Hubert se o mě otíral a byl strašně rád, jak jsme si to užili, že to je ta "správňácká akce" pro kluky jeho založení....a taky mu musím dát kousek od vnitřností...to on si už neodpustí, už ví, že "právo je právo"!!!

 

  Táhle jsem sele na provaze k auto. Pepa s ním, ještě jako "velký hrdina" bojoval a občas jej uchopil za běh a "nandal mu to" ....a tak mi tím znesnadňoval ten transport.... Ale nemohla jsem mu říct nic, než jej chválit....protože Hubertovi je 11let.....a také psi někdy asi začnou stárnout....a Pepa se má ještě hodně co učit!

 

Poděkovala jsem všem, ze ten lov! .........a opět jen tak špitnu. Jsem šťastný člověk...štěstí mě někdy zachraňuje tam, kde rozum a zkušenost ještě chybí. Ten divočák, kdyby byl vetší.....a rychlejší.....a ...nevim co ještě, ale asi by se bránil víc a možná by mě stihnul i za tu nohu bafnout, nejen u ní skonat....

 

Ale "Lovu zdar!"

 

A závěr?

Na druhý den jsem se tam za světla vrátila - najít klobouk a omluvit se mu a odprosit ho, za tu noc strávenou beze mě. Ale sníh hodně povolil....stop zvěře přibylo a hledání vypadalo bezpředmětně.

  Taxem si klekla k Hubertovi a do jeho hluchého ucha mu šeptala, že musí ten klobouk najít, že bez něj nemůžeme být...a psa jsem poplácala a nechala už jít...a on si čuchal k bezpočtu těch stop a stopiček...a já se plantala v těch napadaných jívách a travinách...a pak se už Hubert, zdálo se mi, že otrávený tou bezpřednětností našeho pobytu tam...protože jasně viděl, že nemám flintu, Hubert se plantal kolem mě...až mě něco zarazilo...a kouknu na něj....a on držel v mordě můj klobouk!

Jupííí jupííí, padla jsem nazadek - doslova. Nečekal na pusu, jen už věděl, že "zase byl dobrej" ...

 

Jenže on byl "DOST DOBREJ!!!!!!!!!!"     - miluju ho! :-))

 

 

No a rychle ještě k aktualizaci. V blízké době zaktualizujeme stránku "Plánované vrhy"  .....snad Matka Příroda dá a budeme mít štěňata.

 

A je to k malému pousmání - tentokrát víme, kdo bude otec (snad nám domácí plemeníci nevstoupí do plánů  .-)))   .....matky tady teprve volíme - kandidátky máme alespoň tři.  :-)

 

Potřebujeme nějaká DOST vydařená štěňata! 

 

 


16.11.2007

Martin k nám skutečně přijel na bílém koni. Konečně domů psi netahají jen bláto a ostatní maras...už jen to bílé svinstvo.... Obchází mě hrůza, co si pro letošní rok Matka Příroda pro nás připraví. Auto jsem stihla přezout dostatečně brzy (na rozdíl od Evičky .-)...takže jsme mohli vyjet poměřit výšku sněhu nejen v Jistebníku.

Ale ještě předtím jsme zajeli do Nitry na Klubovou výstavu. Nikita dostala v pořadí 3.CAJC a tak splnila podmínky pro titul Junior šampion. Heriet, Lancelot dostali po CACu. Ale ještě den předtím bodoval Lancelot a z Nitranské Mezinárodni výstavy psů dovezl CAC,CACIB a taktéž naší Hany dcera Wioletta dostala CAC,CACIB,BOB. Norbert dostal CAJC - takže trocha výstavní radosti .-)

.......a naše stránky psů Huberta, New Pot, Hany, Lory, Stiny, Nikity, Jezabell, Judith, Jointa, Urana, Norberta a Lancelota jsou rozšířené o fotky. Některé jsou sice už starší - ale jsou milé :-)

Naši smečku aktuálně rozšířil mladý pes - Mompesson Jester. Je to syn krásného otce Mompesson High Stakes a stejně krásné matky  ShCH Mompesson Secret Whispers ...snad se nám podaří jeho stránku oživit co nejdříve nějakými fotkami.

 


 

31.10.2007

Asi jsme na tom všichni podobně, stíháme toho sice strašně moc - lovy jak "kachní", tak "husí" a taky "holou a divočáky" (tento týden 6 na rodinu) , ....tak jabka sušíme a vaříme z nich kompoty (mluvím v množném čísle - protože mám vynikající pomocníky:-)) - další super specialita se připravuje - a to "trnky v Becherovce".  Ale přeci jen nějaká aktualizace webu - to bylo to, co nám tuze scházelo!!!! ...a proto se tady pochlubím úlovkem přímo kapitálním...a tím je paní Schreibová Alička - která bude odteď naší "Web-Lady". Jsem tomu strašliwě ráda - protože máme weliké plány a byla by nesmírná škoda se o ně s Vámi tady pravidelně nedělit! 

Takže - jen díky Alici teď máme nové fotky na stránkách Lucky Lucka, Lancelota, Jezabell, Norberta  Na stránky všech našich psů a odchovanců doplněny výsledky výstav. Díky tomu, že Alice je nesmírně pracovitá a správně mě uhání - tak já ty radosti budu uskutečňovat - Alička zveřejňovat - a já jí za to MOC děkuji!!!!!  ...všechno to dostane asi tak trochu jiné obrátky!  A hurá nato!!! :-)

 


20.07.2007

Máme krátce aktualizováno: Fotogalerii, plánované vrhy a na dalších stránkách drobné úpravy.


15.03.2007

Začalo nám celkem fajné jaro. Zvěř není po zimě zdecimovaná, jak tomu bylo loňského roku a tak můžu bez větších psychických zábran, nechat svého psa, kterého zrovna připravuju na zkoušky vloh (aktuálně jsou to Péťa - Uran, Stina, Lorelai a Tjorven - která mi vzhledem k věku dělá mimořádnou radost), nechat je zajíčky, kterých sice máme málo - ale prohnat. ...a jim se ale líbí prohnat i jelínky :-)
K jaru patří mláďata u nás logicky štěňata. Krytí Heriet zvažuju, protože už je to dáma v letech, která odchovala 3 vrhy a navíc, mám doma už mladé feny, které by měly být chovatelským krokem vpřed. Jenže - tady musím žádat o vyjímku. Chcu totiž uchovnit i Urana a oni stále nemají podzimní zkoušky s aportem.
Bohužel, totiž náš klub má chovné podmínky postaveny na výkonnosti psa - nikoliv na poznatcích z biologie a genetiky....
Takže do chovu se dostanou jedinci, díky možnostem a šikovnosti majitele - jedinci mnohdy velmi neuspokojivého exterieru, slabych koster, mizerného pohybu a pochybných povah.
Že tomu nevěříte?!
Ale ano. V této aktualizaci přikládám žádosti o vyjímku pro Lorelai Ruthless a psa Bogaloos Undercover....s jakým výsledkem, to Vám povím hned, jak to jednání schůze rozhodne. Schůze bude v sobotu.

To se sejdou "zelení kamarádi" v naškrobených tesilkách, v tričkách s mysliveckým vtipem - letos frčí rys :-) , a parádních škorních.... mnozí tito lidé odchovali poslední - často jediné vrhy před 10ti - 15ti lety.... mnohdy nic. A ti budou rozhodovat o chovných podmínkách. Hlasováním...v představě, že když psa naučíte aportovat - prověříte tím jeho nervovou soustavu a předpoklady pro chov a on pak bude dávat tyto své vlastnosti svým potomkům.

Tato metoda je natolik revoluční, že jí může už konkurovat metoda mikroskopovací. Ta spočívá v tom, že provedeme mikroskopování psího ejakulátu a zkontrolujeme, zda si každá spermie už nese svůj malinký aportek! :-))) ...málo aportků?! ...nepůjdeš do chovu!!!!

....takže na to vše můžete nakouknout, co bychom u nás rádi podnikli. Vše nechám ještě přeložit do anglické verze, neboť naši zahraniční přátelé se mě ptají, co je u nás nového......ho ho.....

Žádosti

Vážení,

žádám tímto KCHLS a sekci ASS o výjimku chovnosti mého imp.psa Bogaloos Undercover.
Pes je narozen 7.5.2005
DKK 2 - 2
pes je prost. dědičných očních chorob - vyšetřen 10.5.2006, fuco negativní.
Jeho největším úspěchem je V 2 ze svět.výst psů v Poznani., CAC, 4*BOB-puppy & BIS-Baby at ClubShow Jun-CC, BOB & BIG-4

Pes je finský import po australské matce Fairsky Murder She Wrote a anglickém otci z neméně významné chov. stanice Roqfolly Orient Express.
Psa mám zájem využít v chovu já, dále o něj byl projeven zájem, jako o plemeníka ve Švédsku a Finsku.
Pes je připraven a bude předveden v nejbližší době na ZV.

Se srdečným pozdravem Vaše Eva Madziova a jeji psi www.ruthlessdog.com

Važení pane Kašpar, paní Kadlecová

na letošní schůzi sekce žádám tímto o povolení výjimky pro krytí feny, Lorelai Ruthless. Jak je uvedeno dole v korespondenci s panem plk.MVDr. Vladimírem Žákovčíkemn dávám na jeho ustní doporučení - fenu, kterou jsme 2 a pul mesice lečili pro komplikovaný zánět dělohy, chci ze zdravotních důvodů nakrýt. Přispělo by to k navození hormonální stabilizace a tak předejití dalším komplikacím, které by se daly -bohužel očekávat.
Fena je výborná, Klubový vítez KCHPS, CAC, DKK 1-1, s fenou půjdu v jarních měsících na ZV.
Fenu bych nakryla - samozrejmě - jak je u mě zvykem - vynikajícím jedincem anglické krve.
Věřím, že moje žádost bude schválena a vy se spolu se mnou budete těšit z krásných silných špringřat!


07.03. 2007

...jaxe začíná vlastně aktualizace???!!! .-) ...už jsem to nepsala tak dlouho, že už ani nevím. Cha cha...jak co nejstručněji a nejvýstižněji několika málo slovy "nasrat - a to dost dobře" - pokud možno co nejvíce lidí:-))) ..........
Ale né! Je tady jaro, přešly mě deprese z doby, kdy jsem bojovala těžce o rodokmeny na štěňata po Haně a Dronovi.
Děkuju všem, kdo nám byli věrní a zachovali nám přízeň v podobe návštěv našich stránek.
Slibuju, že se do toho teď zase pustim!
"Pěkné jaro všem, ponejvíce psům!"


 

 

 

 

NOVINKY 2006

 

 

 

 

NOVINKY 2005