NOVINKY   /   AKTUALIZACE


Zde najdete "Otevřený dopis" paní Marcely Brothánkové z roku 2007 - a také jeho aktuální komentář.


22.12.2009

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

21.12.2009

Nové fotky najdete v Lovu.

 


14.12.2009

Nové fotky najdete v Lovu.

 

 


10.12.2009

Kam se já hrabu na slečnu handlerku ?!

 Klárka  (8let) + Marty Ruthless
 
 Jak vidíte, je-li pes pěkný i malá,  osmiletá holčička si s ním ví  rady :-) Jsem na ně pyšná.

 

 

 

 


7.12.2009

 

V sobotu jsem měla na pomoc při pečení perníků výbornou asistentku Sheron Ruthless - Šárku, která jela v neděli na výstavu do Nitry.

Mezinárodní výstava psů Nitra 7.12.2009 Alenka Pokorn
Ruthless Sheron V1, CAC, res. CACIB

Po stříhání

Na výstavě

 

Taky přidávám pár fotek Martyho, za které ještě jednou děkuji.

 

Pernmíková chaloupka:

 

 

 

 

 

 

 


 

2.12.2009

Stiňata 3 měsíce - nové fotky má Anička, Stázka a Péťa.


 


 

10.11.2009


Pragobest 2009 se letos konal 31.10. a já se ho zúčastnila s Lory, která mi byla úžasnou modelkou a hlavně báječnou společnicí. Je to taková "mašina" na dobrou náladu, které jsem v poslední době moc neměla. Do hotelu Pyramida za námi přijela Alice. Myslím, že pořádně nasávala atmosféru a udělala nám plno fotek. Takže Alice ještě jednou děkuji :o)!

 

 

 

 

 
Ten nahoře nás občas chce udržovat napozoru a dát nám znát vrtkavost osudu. Vybral si pro tento účel Nuniho. Nicméně to vypadá, že vše dobře dopadne a já včera snad poprvé v životě brečela štěstím, že můžu koupat toho svého psa.. A už je to zase Nuni jak ho známe, lítá doma jako tryskáč a skáče jako by pil hopsinkovou šťávu. Štěňata fungují jako ti nejlepší canisterapeuti a všem nám to jde k duhu.
Mami, tak si říkám...chtělo by to naplánovat něco na jarní únavu :o)!

 

A další novinkou je výsledek Ruthless Mac z Poznaně, kde od rozhodčího P.Bayersdorfa obdržela CWC.


 

3.11.2009

Nové fotky najdete na stránce Davida a v sekci Lov.

 


 

1.11.2009

Vrisco má na své stránce novou fotku v 7 měsících.

 

Pavla a Lancelot byli 17.10. na závodech. Vše bylo jak má být, zachránili všechny figuranty a umístili se na prvním místě. 
Více podrobností se dočtete u Pavly na stránkách www.shrek.estranky.cz

A tady pár fotek, za které děkujeme slečně Kateřině Kollárové www.kattty.eu


 


 

 

 

 

 

 

 

 

 


27.10.2009

 

Nové fotky Stiňat v 6ti týdnech.
 

 


 

14.10.2009

Štěňata - Stiňata měly měsíc a na jejich stránky přidáváme pár fotek.
Oli nezmizel, ale přijal své nové indiánské jméno- Marty :o)!
 


 

29.9.2009

Máme štěňata a já si tak říkám co z nich asi vyroste?!
Otec by mohl působit jako metrosexuální alkoholik. A matka...ta se pustí do všeho co potká.

Nebo vy to TADY vidíte jinak?

 


 

22.9.2009

Nové fotky najdete na stránce Vrisco, David, Bridget a Lucy.

 


 

21.9.2009

Máme štěňátka. Jejich první fotky najdete ZDE.

 


 

20.9.2009

Nové fotky najdete v "galerie 2009", "psí zábavy 2009", v nové sekci "Zajímaví psi a jejich rodiny",
v "Lovu" a na stránce Vuitona, Savíka, Tippi a Jaczka.

 


 

15.9.2009

Nové fotky najdete v galerii: Serbia - august 2009 a nové fotky jsou také v Lovu.

 


 

11.9.2009

Na Shrekových stránkách jsou umístěny nové fotky ze soustředění. Moc za ně Pavle děkujeme. Mají náš obrovský obdiv!

Lancelot a Michelangelo Ruthless

 


 

4.9.2009

 

Nové fotky v galerii: Serbia - august 2009

 


 

3.9.2009

Zatímco já "beru hudbu v Srbsku" Bregoviče http://www.youtube.com/watch?v=wkkNS-6beoU&feature=related  (Evička spí v hotelu) ....Pavel hlídal štěňata. Aktuálně prožívá trauma - "syndrom  vojáka předčasně vyřazeného z bojové akce v Perském zálivu".

Moje favoritka - k tanečku.....  http://www.youtube.com/watch?v=zk3ruFAPNr8

 

Nová fotky najdete u Sheron, Bridget ... a vůbec fotky štěňat, když byly u Pavla na hlídání. Pavle - ještě jednou Ti moc děkuju! ...Tonda hlídal zbytek smečky (ano, styl - nežere - nesere. Tedy Stina byla jistě vyjímka)

 

 


1.9.2009

"Zaplanje" - Srbija .....mé dojmy z lovu v Srbsku jsou příliš čerstvé....není snadné o nich mluvit, natož psát.....
Ale v srdci mám novou lásku . Zůstala "tam" doma - v Srbsku.
Nezapomenu na ni a na to, co předvedla. Zůstanou mi vzpomínky a fotky.....

Více fotek najdete v LOVU.

 


 

27.8.2009

Nové fotky najdete ve „Štěňatech“.

 


 

 

14.8.2009

 

"Club show KCHPS - 14.8.2009 Báč"

 

 


 

10.8.2009

 

 


 

 

21.7.2009

 

"Babička Heriet, dcera Nikita ....a "oblíbená liška"
....a to je liška - kterou si půjčuje Lucka-pucka :-) co jste ji viděli na titulce.....(když se máma Nikita nekouká)

 

Letošní horké léto přináší děsy přívalových dešťů a povodní nejen u nás. Přidám fotky, kdy se naše rybníky změnily v jeden….dá se předpokládat, že mnohé z ryb poněkud změnily původní míso vysazení…..foto v galerii – povodeň červen 2009.

…ale horké dny mají i svá pozitiva – koupeme se – a koupou se i naši „Plaváčci“ , tedy štěňata Nikity a Tomyho. Fotky najdete ve „Štěňatech“.

Ve Fotogalerii máme stať – „Psí zábavy“ – budou tam fotky z toho, kdy psi zažívají své psí „blaho“. Prohánějí zvěř, „loví“ …..a pak aportují.


 

Minulá aktualizace byla krátká – a to o výstavě v Košicích…..

Já se tam tolik těšila! Měl to být náš letní výlet s Evičkou, ale….Stina hárala – tedy se vystavovat nemohla, máme 3 a to 7mi týdenní štěňata….ty jsem tady jen Tondovi na starost nechat nemohla (….chlapi už jsou takoví – filosofie „nežere – nesere“ se dá aplikovat….nejlépe u nich! – nikoliv štěňat). Ale nerada bych Tondovi křivdila….málokdo se umí se štěňaty tak vítat a zabavit je, jako on.

No – a Anička – ta přece bez svojí maminky nikam nepojede!!!

…tedy nadšeně jsem poslouchala Evičku, „jak nám rodina Cigáňových připravila výborné občerstvení (….a já o ten pikantní salám přišla ) ….naopak – Evička měla tzv. „vegetariánské občerstvení“…..a já tímto rodině Cigáňových moc děkuji, že byli Evičce milou společností (tak – jak oni už umí být, včetně jejich smyslu pro humor „já sa viem radovať – jako „každá iná tětá“…. ….a taky za dobrůtky a banánik….A jak říká Evička – „když mi to bylo, mami blbé si to od nich brát…,….ale když jsem přišla do našeho stanu – zázemí – všechno mě to tam čekalo, a oni si Cigáňovi myslí, že jsme už dlouho nejedly….asi každá z nás naposledy u maminky v bříšku“ …. Ach jo – aj slivovička bola!.....tak příště! Musím vymyslet něco i já!

Milá rodino pana Viliama Cigáně, děkuji za Vaši pohostinnost – velmi si jí vážím! Vím, že kdybych se ocitla na Slovensku „ve stavu nouze“, vím, že kromě Lindy Volárikové mám už i Vás ……kde si můžu dovolit hledat záchranu (ale, já už to vím dlouho….)

Být s Vámi na výstavě je vždy příjemné!

No a taky jsem hltala Eviččino vyprávění….jak den před výstavou do Košic přijeli….

Dcera nezná „kovo-průmysl Košic“ …tedy absolvovaný horor, kdy projížděli autem mezi zpustlými hutěmi….poprvé viděla „romské gheto“, kde se děti válejí v prachu u cesty, povalují se tam i psi….a dospělí sedí u svých „slum“u…na sedačkách z aut….všudepřítomný bordel, špína, odpadky….chudoba…..

Ano – dcera to nevěděla….a zoufale hledala Malou Idu – a tam penzion….a pak padla slova „opustili jsme tu hrůzu o které jsem neměla ani tušení a ocitla jsem se v „Beverly Hills“ – v luxusu a přepychu a tam našla vytoužený www.slamenydom.sk

Večer mě potěšila smska, že si už dávají mojito – a Pavel s klukama cinkají ledem ve skleničce s Jamesonem….ale musí opatrně, aby kluci v noci moc neřádili…..

Asi jsem chtěla být u toho, když moje dcera na vlastní oči vidí, co to znamená „americký sen“….a jaké to je – touha opustit „slum“ ….a žít „vo východnej Beverly Hills“……


 

Na stránce „Výstavy“ najdete Aničku na její první výstavě – a nemůžu tvrdit – že výstava by byla to – co by jí zvláště oslovilo. Fotky budou ve „Výstavách“ – bylo to v polské Ustroni – region Bialsko Biala.

Anička dostala V2, Tomík své první CWC.

….a popravdě, už jsem dlouho nezažila výstavu, ze které bych odjížděla s takovými rozpaky…..Více napíšu do výstav. Ale – nejedná se o výsledky z posuzování….ale o „výstavu“. Ještě, že cesta na výstaviště nám trvala jen 40 minut z domova – a náladu mi spravily při cestě zpět „smažené krevety od McDoula“.

 

A – taková výrazná věc, co mě zasáhla …..až se toho lekám, štěně Lucka mi zlomilo srdce. Už jsem odchovala několik štěňat, několik si mě ochočilo….ale tak, jak si mě získal Junior Pot of Tricks…..tak jsem si myslela, že tohle už nepříjde, ….tak opět se stalo….a já už vím, jak ten nahoře umí mít s námi své plány….tak budu čekat, co to na mě zase s Paní Matkou Přírodou přichystají…..

Původní pán byl – nechat si Bridget….(ano – je to „ta“ Bridget Johnsnová)…., ale teď vím, že doma zůstane Lucy …..tedy, nechcu malovat čerta na zeď….ale nebylo by lepší, nechat si je obě?!....

Takže – Bridget – která vypadá lépe, je volná – a jsem ochotná ji prodat – ale do zcela vyjímečných rukou. Laťka je zcela cíleně nasazena velmi vysoko – na požadavky „těch správných rukou“….

 

Ale moje štěňata mají „zpekla štěstí“ – tedy koukněte na video „Vuitona“ – jeho majitelé se opravdu přizpůsobili pro život se psy…..a zahrádka na zeleninu „dostala plůtek“ ….kam se teď hážou ty aportky…. ….a Max musí hledat nosem.

Victorie – má v novém domově společnost – a moc jim to sluší – fotky jsou na jejich stránkách. Potěšující zpráva je, že koně Viky respektuje…..

 

A já intenzívně lovím, tedy fotky najdete v „Lovu


 


....rychle pocéééém, našli jsme večeři - to bude ňamy ňam!

      

 


 

16.7.2009

O víkendu jsme byli s klukama na Slovensku v jeho východní svérázné části - na Národní výstavě v Košicích. Více na stránce výstav.


 


 

23.6.2009

Poprvé ukazujeme veřejně fotky Davida, Bridget a Lucy. Je to kouzelné užívání si pouze 3 štěňat.

Na stránce Péti je nový výsledek klinického očního vyšetření a fotka. Také Stina absolvovala vyšetření očí. Důvod je prostý - rádi bychom po těchto rodičích štěňata. Po roce a půl máme obrázek toho - co nám Stina dala .....a sníme o tom... "co by nám tak asi Stina mohla dát"....s Péťou. ....i když byl původní plán samozřejmě Tomík.

Doplněno je také několik fotek u - Valle, Viper, Vuiton. Aktualizaci najdete také na stránce výstavy.

 


 

19.6.2009

Chybí nám na webu 6 týdnů intenzívního života. Budeme je po fragmentech a podle nálady doplňovat! :-)


 


 

30.4.2009

Na Tomíkově stránce přibyla část "Tommyho progeny" zatím fotky z chovatelské stanice "Wicca". Štěňata jsou okouzlující!

 


 

29.4.2009

Nové fotky na stránkách "Black + Jack" - což je Tippi (Blackie) a Jaczka (Jacka), Vippera, Tomíka a na titulce - naše sluníčka na další cesty - Tomík se svým synkem.

Tomíkovi včasné otcovství neubralo "na těle", je to mladík se vším všudy....."na duchu"? - uvidíme časem....  :-))
Když na naši Wildu upadl včera ze stolu při grilovacím shonu kilový kbelík hořčice - Wilda vytuhla, vykulila oči a čekala na pomoc. Já jsem vše upustila a že popadnu Wildu ...a odnesu ji do vany....hořčici měla totiž i na hlavě!

Tomík si to vyložil tak - že ta "tělesná strnulost" zřejmě bude "pářící svolnost" a radostně na Wilinku naskočil.( Wilda je naše Lukrezia - a je vykastrovaná, neb jí Matka Příroda dala do vínku trpasličí vzrůst a Wilda je roztomilým sebevědomým maskotem Ruthless .....tedy - pokud z ní volně nestéká kilo hořčice.....)

Výsledek?! :-)   ....během několika vteřin jsem byla od hořčice já, Wilda a nadšený Tomík!.....za námi hořčičná cestička až k vaně - Tomík to vzal i přes kuchyň a přilehlé prostory....( v kuchyni poseděl na židli)

Tekly mi slzy smíchem. (I hle - s malou dávkou škodoradosti - kolik Vám může způsobit obyčejný kyblíček hořčice! :-)

...také pan otec plakal smíchy (prásknu na něj - byl to on, kdo neopatrně do hořčice strčil) a říkal: "Joooo joooo, vykoupej je - ale napřed si vás musím vyfotit!" :-)

Na focení nedošlo - neb foťák máme pouze jeden - a s foťákem a s Alicí, Marcelou, Jitkou, Pavlem a Václavem teď Evička "randí v Praze"
....no jo - máj a Petřín patří k sobě!
"Lásce zdar a ať kvete!"

Ruthless Mac na výstavě 


 

23.4.2009

Po nějaké době přidávám pár mých (Evy mladší) postřehů ze sobotní výstavy, tentokrát
v Czestochowe a malé vzpomenutí na národku v Ostravě najdete ve „Výstavách“.Do fotogalerie přibyly fotky z procházky od rybníků a post veselé štěněčí velikonoční veselí :).


 


 

17.4.2009

 

Valentýnka a Viktorka se už zabydlely a poslaly fotky jak se jim bydlí. Fotky jsou na jejich osobních stránkách.

Děkuji pani Katarzyně Tomaszewské zá krásné fotky Ruthless Mac - Neli, které můžete vidět na jejich osobních stránkách.

 

Oblíbená Ruthless jarní idyla je k nahlédnutí ZDE
...a někdo má problém se psem v posteli. Podívejte se jak to mají tady...

doporučujeme zapnout zvuk. :-))
 

Odhalili jsme Garfieldovo tajemství....ale i tak má své místo v našich srdcích i nadále! :o)
Jestli jste připraveni dovědět se pravdu o něm, tady nehlédněte.
 


 

7.4.2009

Nové fotky najdete na stránce štěňata.


 

29.3.2009

Tuto sobotu jsme byly s mamkou na výstavě v Nitře. Slovenské výstavy jsou podle mého názoru jedny z nejlépe připravených a zorganizovaných. Tento ročník "jarní Nitry" mě v tom opětovně utvrdil. Ke krásné velikonočně - jarní výzdobě se přidalo i pěkné počasí a s milými přáteli  bylo o pěknou sobotu  postaráno.

Špringry posuzovala paní Viera Vítková. Tomík dostal titul CAJC a BOBa získala Nikita která zároveň obdržením titulu CAC splnila podmínky pro udělení titulu šampión Slovenska.

 

 

Štěňata mají na svých osobních stránkách nové fotky.

 


26.3.2009

Štěňata mají své osobní stránky a na nich nové fotky.

21.3.2009  Mezinárodní výstava Katowice, rozhodčí Janusz Opara
Tomík - V2
Nuni - V1, CWC, res. CACIB

 


 

19.3.2009

Na všechny ostatní už leze jaro, ale my máme stále kousek od domu ještě metry sněhu.
Přidávám do fotogalerie fotky z našich výletů.
 


 

6.3.2009

Další nové fotky u štěňat.
 


 

5.3.2009

Děkuji paní Katarzině Tomaszevské za fotku Neli. Více můžete vidět na jejich strákách ZDE.

 Nové fotky u štěňat.
 

 


 

4.3.2009

Další fotky štěňat najdete zde.

 


 

27.2.2009

Nové fotky štěňat najdete zde.

 


 

24.2.2009

Naše Sheron Ruthless nám poslala krásnou prezentaci z pobytu v zimních Krkonoších - nahlédněte.

 

 


 

21.2.2009

Obrovský obdiv patří Janě Mikuškové a jejímu psu Jonatánovi Ruthless - www.chlupate-tlapky.wz.cz.
Nemám nejmenších pochyb, že zvládají i "Tango"!

 

Zde odkazy na videa:

23.-24.8.2008 - MČRM - běhy jednotlivců
23.-24.8.2008 - MČRM - jumping družstev
2.8.2008 - Ostrava - 2x LA1
29.4.2008 - Brno - LA1
29.3.2008 - Ostravský pohár - jumping
29.3.2008 - Ostravský pohár - LA1
 

Kam se hrabou "podzimky nebo všestranky" ...........    Jano gratuluju!

 


 

 

17.2.2009

 

Život běží ve svých rytmech a zákonitostech.....více info příjde brzy. Potřebujeme i na
psaní o hezkých věcech malinko lepší rozpoložení.... Proto jen zatím fota....

 

 

 

 

 


 

Dostali jsme včera smutnou zprávu.
 
"Můj milovaný Ergo odešel na poslední cestu.  V sobotu, najednou a bez varování. Selhalo mu srdce. Už žádný nebude jako On. M."
 

 

 
Na té fotce musí mít Michal Erga na vodítku - neboť Ergo byl neúnavný a samostatný.....a on ještě "opravdu nechtěl na poslední leč".....On chtěl ještě LOVIT!
 
Ergo a jeho "šéf"(?) ...nikdy jsem nevěděla - kdo komu je tím šéfem více....
 
Byl to vynikající tým "Pán a jeho Pes"!
 
Na otázku: "Kde je Ergo?"  Michal s úsměvem, klidem a nadhledem odpovídal: "Ergo?! ...tak ten je v další ...nebo některé z příštích lečí......"
 
Můj Hubert se s Ergem "nenáviděli" na život ....ale na smrt dokázali společnými silami - a v dokonale souhře ulovit ne jeden srnčí kus....(slabý samozřejmě - byl to vždy téměř asanační zákrok.....)
 
Kdyby nebyl můj Hubert totálně hluchý, tak bych mu řekla - že Ergo - už nežije - a že už si to "kluci nenandají"........
 
A "milý Ergouši - až budu příště (s Hubertem?)  ve Fulneku na honě, vždycky si vzpomenu ....a pousměju se a řeknu si: "Tak co, hochu - v které leči právě jsi?!....Vím, že tam jsi s námi"....vidím tě - se svou lišáckou jiskrou v oku....
 
Jsou psi, na které nejde zapomenout.
 
Budu s úctou vzpomínat Eva

 


 

 

13.2.2009

"Přejeme Krásný Den Svatého Valentýna"

...a protože nás Web-Lady rozmazluje tak, že si pak nemůžeme vybrat - jednu, prosím - zde jsou všechny! Hezké pokoukání!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

7.2.2009

 

Každý den může mít své kouzlo!

Je příjemné mít - byť daleko, přátele kteří nám zpříjemňují život.

Já jim říkám - Malíři.

Malíři štětcem, Malíři sklem, Malíři tělem nebo Malíři slovem.... Začne-li Vám ráno Slovem "jednoho z Malířů" - je krásné nejen to ráno, ale i celý den ...celý týden a pak i celý měsíc.....až konečně přijde to Sluníčko.

Já se tady s Vámi o hezká slova podělím - Životu poděkuju za Všechny Malíře, které mi do života přinesl....byť né Navždy  :-)

"Ahoj Evulko, v Goralii napadl čerstvý snížek, je mrazík, ale v povětří je už trošičku cítit letmou příchuť jarních změn. Pupeny buku se zvolna začínají lesknout a pod bílou peřinkou se chvějí cibulky podběle a lopuchu, také potůček pod ledem je hlasitější. A co děláš ty?

Milá Evule, jsem rád, že jsem ti tím přicházejícím jarem způsobil trochu dobré nálady.S tím jarem to ale u nás v horách ještě nebude tak žhavé....To si zatím jen tak namlouvám a představuju. Ve skutečnosti umí být příroda velmi krutá a ten nesmělý a zatím slabý tep země pod příkrovem sněhu a ve všem živém umí ještě na dlouhou dobu utlumit a dokonce i zabít... 

Pravé jaro začne, až začnou hučet Hory. Z ničeho nic příjde obleva a Země začne hltavě pít sněhový koktejl. Pak je cítit takové slabé brnění i přes podrážky bot a to už pak ten každoroční  Zázrak nikdo nezastaví. Tak na to se těším!"

 

Ale životní realita je nejen o poezii Malířů - zde najdete "Otevřený dopis" paní Marcely Brothánkové z roku 2007 - a také jeho aktuální komentář. Přeju ničím nerušené počtení!

Máme nové fotky Stáni, Mac-ka ....a pár "ještě ne jarních" ve Fotogalerii.

 


26.1.2009

 

"Černobílý miláček z Rakouského Steyr konečně doma!"

 

 

 

A pár obrázků z podzimní procházky najdete zde.

 


 

24.1.2009

 

Mezinárodní výstava psů - Slovensko, Trenčín - rozhodčí Mgr.Jana Janeková

 

 

Úkoly dnešního dne:

 Lorelai Ruthless dokončit šampionát  Slovenska - splněno, jako bonus CACIB +  BOS

 Nielson Ruthless  taktéž dokončit šampionát Slovenska - taktéž splněno na výbornou + res.CACIB

 Tommy - Foxup Fine Blend - zahájit výstavní kariéru na úrovni, kde už jde o mety nejvyšší- úspěšně splněno - BOB

 Ruthless Sthana - nesežrat moc užovek a co nejlépe se předvést - hotovo! Zadaný úkol plnit průběžně….

Mission completed!!! :o)

 

Děkuji všem zainteresovaným za – vyzvednutí papírů….., za to, že Evička ani nepípla – když jsme se ocitly v Žilině….. (cesta to byla delší, ale o to horší!)

  Verunce za výpomoc se psy a předvedení „wild Lorelai“.
  Za svačinku s milovanou maďarskou klobásou – ostrou jak šavle.
  Za milou společnost všem!

 

Velmi netrpělivě v pondělí očekáváme příchod nového člena Eviččiny domácnosti!  Černobílého fešáka z Rakouska - "kennel Steyr"   .-)

 


 

22.1.2009

Otevíráme Fotogalerii roku 2009 a řekla bych, že velmi šťastným krokem. Posuďte sami!
Za fotografie srdečně děkuji mému opavskému rodáku - Ing. Daliboru Gregorovi.

Foto GREGOR


 

  20.1.2009

 

Nové fotky najdete v sekci "Lov".

 


 

  14.1.2009

 

Nová fotka "Tommyho"

 


 

  11.1.2009

Nové fotky najdete v "Lovu" a také v sekci "Výstavy".

 

 


 

  3.1.2009

První novinka letošního roku je nový design našich stránek.

Nové fotky jsou v "Lovu".

 

 


 

NOVINKY 2008 NOVINKY 2007 NOVINKY 2006 NOVINKY 2005