NOVINKY   /   AKTUALIZACE


10.12.2012

Nové fotka na stránce Olliwy a Ozzyho.

 


23.11.2012

Nově přidány fotky Perly, Petry, Petunie, Wilíka a Nielsona na jejich stránky.

Plánujeme štěňata ze spojení Marty a Stáňa - podrobnosti na stránce štěňat.

 

Tomíkův život skončil po střetu s autem. Jsou místa, kde je křehký i psí život. Bylo mi ctí tohoto úžasného charismatického psa malinko déle, než 4 roky poznávat. Těšil vynikajícímu zdraví a výborné kondici.
Byl to dospělý pes "Tomík", který se začal plně orientovat v životě a pochopil o čem je "radost z lovu".
Tomík dospěl i fyzicky a krásná srst začala vypadat slibně, ze psa se stal dospělý elegán a já se těšila, že se Tomík objeví opět na výstavě! Těšila jsem se, že stejně, jako jeho otec - Calmolly Peter Piper - obdržel své první CC na výstavě "až" v 5ti letech, i Tomík ještě výstavně zaboduje! Už se tak nestane.
Vzhledem k tomu, že je po Tomíkovi mnoho potomků - chci jim tímto sdělit - že neuhynul z důsledku nemoci.


 


22.10.2012

Nové fotka na stránce Perly a Petry.

 


14.9.2012

Nové fotka na stránce Olliwy, Olliwera a Petry.

Aktualizace na stránce výstav.
 


21.8.2012

Nové fotky Carrie.


18.8.2012

Aktualizace na stránce štěňat.

Aktualizace na stránce výstav.


Mr Marty Ruthless res. BIG

 

Naše černobílá a hnědobílá štěňata anglických špringršpanělů - prodáme do spolehlivých rukou. Jsou veselá, chutná jim a jsou stále dobře naladěna. Jsou to štěňata - zralá - jako maliny před sběrem. Je třeba před nimi schovávat vše, co se dá dobře okusovat - nebo alespoň ukrást a odnést do pelíšku jako poklad. Milují společnost a svými ostrými zoubky zkoušejí kvalitu nového světa - a žijí v dojmu - že vše je tady jen a jen pro ně! Naše štěňata nabízíme lidem - kteří vědí, že psí miminko není plyšová hračka - kterou lze umístit do kotce - a ona tam bude šťastná. Potřebujeme pro ně majitele, kteří tuší, že štěně za dobu - kdy budou v práci - bude mít dlouhou chvíli - ale bude o to veselejší - až se z ní jejich nová rodina vrátí. My nabízíme - zaslání aktuálních fotek, v telefonickém, nebo osobním kontaktu popis již jejich profilujících se povah. Budeme pro nové majitele - k mání s radou i pomocí!

Naše štěňata jsou báječná - jsou stejná, jako my - Ruthless - a nejsou úplně pro každého! Do vínku si nesou krásný rodokmen - ve kterém nechybí nejvýznamnější jedinci Anglického špringršpaněla - od minulého století. Zavolat pro informace můžete na telefon 603 202 322.


 

27.6.2012

Začátkem léta nám pomalu končí jarní maraton výstav. Jsem plná dojmů a nových poznatků.

Když to vezmu od konce: na poslední výstavě jsme "odzkoušeli" rozhodčího pana Stepinského z Polska. Oko na špringry asi moc nemá a občas vidí i něco, co někde není. Je ale otázkou, do jaké míry za to může zapisovatel posudků, který nerozlišuje ani základní pojmy jako je výška a délka :D.... takže s tou suchostí šíje a plnosti tváří to budu brát s rezervou! Hlavně, že psi nemají dobrý pohyb v před i v zad :D!

Posuzování Nicoly Calvert se mi nad má očekávání hodně líbilo. Potěšilo mě Martyho vítězství ve třídě - mé překvapení prý bylo očividné :D. Paní rozhodčí neváhala zadávat i známky velmi dobré a dobré - za což má u mě spoustu plusových bodů. Tím spíš, že takto ohodnotila výrazně slabší kousky a nebylo to mlácení prázdné slámy. Taky bych ráda zmínila, že se mi líbilo, když vedoucí kruhu upozornila vystavovatele a trvala na tom, že se nesmí psi stavět "face to face".

Naopak velké zklamání pro mě bylo posuzování pana Raye Smitha. Občas je třeba vyzkoušet i takovéhoto specialistu, aby člověk věděl - pro příště. V mých očích to s těmi klubovými vítězi doslova podělal - nevím jak pan Smith ,ale já bych raději měla doma ty rezervní vítěze, než to, co nechal vyhrát. Prostě nechápu a ještě teď nad tím kroutím hlavou. Takže pro příště bych to viděla raději směr Vídeň, na kafe a sachr .... než k Rayovi.

V Polsku na začátku června posuzovala paní Ann Corbett. To byla zas jednou výstava, kdy jsme dobíhali ke kruhu na poslední chvíli... Nevím jestli to bylo tím pozdním příchodem, nebo mi zas jednou uniklo co se vlastně děje :D. Posuzování bylo pečlivé a podle toho úměrně dlouhé.
Registruji v poslední době - co se nesmí. Psi v kruhu bychom neměli povzbuzovat hračkami ani jinými lákadly. Někteří vystavovatelé by se vokálně vydali, aby psa vybičovali k temperamentnějšímu výkonu. Už si zvykám a nelekám se, co se děje, když zamnou někdo při běhu píská a kvíká jak vyšinutý. S polskou psí krví se nám to šíří i do Čech. Přeji hodně úspěchu a snad to povzbuzování vylepší i exteriérové nedostatky. :D

V květnu jsem po dlouhé době byla v kruhu u pana Thomase Jakkela - je z něj stále fantastický elegantní muž, který je ozdobou každé výstavy. Marty porazil násobného světového vítěze a mě těší, že pan rozhodčí vidí to co já :).... a to bude mít Marty v říjnu teprve 3 roky a to nejlepší ho teprve čeká. Bohužel mít psa - samce nese jisté riziko, když na výstavy chodí voňavé fenky, to je pak špatná domluva jestli se bude běhat nebo čmuchat zem.

Na speciální výstavě KASS posuzovala paní Marie Merchant - to byla pro mě kynologická lahůdka a ještě teď jsem z toho plná zážitků a dojmů. Těžko se mi hledají slova, abych se podělila o to, jak fantastické setkání to bylo. Byl zde s ní i Gareth Lawler. Po výstavě jsem s nimi mluvila a jsou oba neuvěřitelně vstřícní a ochotní lidé. Ještě nikdy jsem se u chovatelů špringrů nesetkala s takovou otevřeností a chutí se dělit o zkušenosti. Byli velmi ochotní a udělali přednášku o špringrech, kterou měli připravenou jako prezentaci na CD - spousta fotek, obrázků, nákresů a hlavně jejich osobních postřehů za roky jejich chovu a zkušeností. Obě tyto cédéčka mám doma a je to můj největší poklad . Poradili mi jak ještě zdokonalit mou úpravu špringrů - doufám, že jde vidět jak jsou naši Ruthless psi, jak ze škatulky . Nejnovější módní trendy od špringrů říkají- pryč s vlajkami na ocasech!!! Špringr není setr, ani záchodová štětka :D!

Moc bych si přála, aby spolupráce mezi námi, Marií a Garethem trvala ještě hodně dlouho....mám se od nich hodně co učit! A jsem šťastná, že mi mamka pomáhá a podporuje mě v tom, dělat to, co dělám - protože bez ní by to nebylo co to je....a spolu jsme Ruthless :o) !

Hubert měl 15-té narozeniny a nebudu psát bla bla bla, že to s ním je fajn a jak jsou špringři super. Kdo je zná, ví jak to je. S tím starým špringřím dědulou je to občas těžké. Ale tak jak k chovu psů patří štěně zakouslé do paty, tak k tomu patří i tyhle legendy v důchodu.

Máme teď doma krásná štěňata po Nunim a Stině, tak se v příští aktualizaci snad už dostanu k nim a přidám i fotky.

 


26.6.2012

Aktualizace na stránce výstav, na stránce u Stiga, Martyho a na stránce o nás.


 


5.6.2012

Nové fotky na stránce štěňat.

Aktualizace na stránce výstavy.


7.5.2012

Na stránce výstavy jsem přidala výsledky ze Speciální výstavy KASS, Mezinárodní výstavy v Praze a Mezinárodní výstavy v Lodzi (PL).

Ruthless Lucy - CAC, CC, VSV, rozhodčí - paní Marie Merchant
 

 

Máme 4 štěňátka po Stině a Nunim. Více informací na stránce štěňat.

 

Nová postojová fotka Martyho.

 


16.4.2012

Aktualizace na stránce výstav.


 

20.3.2012

Nové fotky Sheron na horách ve fotogalerii od Pavla Špáse.


19.3.2012

Aktualizace na stránce výstav.

 


6.3.2012

Pokud nám bude přáno - v květnu se dočkáme štěňat po Nikitě s Martym a Stině s Nunim.

 


28.2.2012

Nové fotky ve Fotogalerii 2012.


27.2.2012

Nové fotky na stránce Nuniho a Martyho.

   

Nielson Ruthless a Mr. Marty Ruthless


23.2.2012

Provedli jsme předjarní úklid v našich odkazech :o)

Autorka: Ivana Nohel odkaz na její web najdete v našich odkazech.
 

Nové fotky Stiga, Nielsona, Nicoly a Nancy, a také ve Fotogalerii 2012. Mr. Marty Ruthless - DKK: AA.


Stig Ruthless 17 měsíců


 

9.1.2012

Péťa- Bogaloo´s Undercover splnil podmínky pro získání titulu Český šampion.

Nuni a Stina mají nové postojové fotky na svých stánkách.


8.1.2012

Aktualizovaná stránka výstav v roce 2011 a výstavy 2012.

 

Na Péťovu stránku přidávám fotky jeho babičky Roqfolly Hot Gossip a děkuji za ně panu Garetu Lawlerovi.

 

 


NOVINKY 2011 NOVINKY 2010 NOVINKY 2009 NOVINKY 2008
NOVINKY 2007 NOVINKY 2006 NOVINKY 2005