VÝSTAVY 2008
 


     1.11.2008  Nitra, Slovensko 

 

Je naprosto bezva – když zjistíte – že z Jistebníku do Nitry můžete zajet za 2,5 hodiny!

Šup přes Frýdek Místek, Bílou, ….kopce nahoru a dolů, kdysi hraniční přechod Makov…. ale minimální provoz a v Bytči najedete na dálnici – a zastavíte podstatě až vedle výstavního pavilonu.

Účastníky zájezdu byla Nikita, maličká bejbinka Gita (čert ve psí kůži) a Tomík – prvně v dorostu. V holčičím dorostu startovala také Šárka – Ruthless Sheron – ale ta byla s celou svou vlastní rodinou. Ivanka Cigáňová (chov. st.:  Zo srnčej doliny – nejvyšší čas oživit odkazy a oblíbené linky) přijela s dcerou naší Hannah – Wiolettou, Herietiným synkem Norbertem a svými odchovy a vždy dobře naladěným panem otcem – Viliamem Cigáňem.

 

No – a budu skromná, takže řeknu – zobali jsme! .-)

Norbert    - CAC, CACIB, BOB

Wioletta   - CAC, CACIB

Nikita       - CAC, res.CACIB

Gita         - velmi nadějná – puppy

Sheron     - velmi nadějná

Tomík       - velmi nadějný

Ivanka na svůj odchov dostala CAJC

 

K výstavám patří také fotky – takže jsme fotili.

 

Nikita a Nero

 

 

Tomík

 

Radost z vítězství

 

Raduje se i Lili

 

Pan Cigáň rozlévá bublinky - na vítězství připraven!

 

na co vše?!

 

 

A k vítězství patří bouchání šampaňského ….takže – Ivančin tatínek byl připraven, jen zalovil v tašce pro láhev, já vytáhla skleničky – a bylo dokonáno náležitostem, jak se patří!

Pan Ing.Štefík v roli rozhodčího dával docela tvrdé – ale reálné posudky (ano – Tomík se vlní a v kruhu dokáže chodit i po dvou – a o souhře končetin v pohybu nemůže být ani tuchy)

No – a tlusté feny nazval tlustými, hubené hubenými až rachitickými, ….ty, co mají kostru o síle tužky nazval odpovídajícím způsobem. Né ….naše Nikita nemá kostru síly tužky …a ani není rachitická.

 …..a taky hodnotil povahy. Často mě děsí – že mnozí psi mají povahu, která je více, než zrcadlem svého majitele.

Noooooooo a mnohdy nejen povahu  J) – a to je taky příčina toho, proč já nikdy nemůžu mít hubené psy! (….pane Cigáň, děkuji – svačinka na zpáteční cestu mi přišla velmi k chuti. Miluju chuťově výrazné salámy s rohlíčkem!....a mi se už svačinky běžně nechystají, takže….je to úplně něco jiného – než sice dobrá bageta – ale od benzinky….takhle rohlíček, ubrousek – to je domácí blaho)

Zpět k posuzování.  Musím dát  rozhodčímu zapravdu ….
…a je fajn, když odjíždím z výstavy s pocitem – že nad mým psem nevyhraje podegra!

A tentokrát mi ani nikdo nic neukradl – a péče se mi dostalo stejné! …škoda, že nejbližší výstava je až v Olomouci. Že je výstava v Praze?! Oooooo – ano! Miluju „one-man-show“ …ale jedna za rok stačí!

Co mě mrzí – tak to, že na nominační Crufts výstavu v Brně – únor 2009 je pozvána rozhodčí, která ….by měla mít soudnost a už neposuzovat – a výstavní referentka KCHLS – by už měla mít taky rozum – a „rozhodčí – neprofesionály“ snad už nezvat.

Je třeba většího důkazu – než to – že na tuto rozhodčí na výstavu, která byla v říjnu 2008 v Brně bylo přihlášeno 8 ASS?! Ano – slovy osm špringrů. To snad hovoří samo za sebe. Nebohý klub – nemá peníze – aby připlatil na rozhodčího – třeba ze země původu….škoda!

 

A cestou zpátky jsme měli zastávku. Tomík to tomu jelenovi teda ale nandal!!!

Přijeli jsme domů – a za chvíli už volal Tonda: „Maminečko moje, přijeď mi pomoct. Ulovil jsem danělu, daňče a 3 selata ….a co bych to byla za maminečku – abych nehupsla do auta – a nezajela za Tondou.

Mám ráda naši novou dálnici. Byli jsme – s částí smečky u Tondy za 20 minut.

Cesta lesem byla „divočina“ a platí zde pravidlo. „Čím jedete pomaleji, tím je cesta více rozbitá!“ ….a ten večer se mi ani moc rozbitá nezdála.

Takový úlovek – to už musí být lovec „obrychtovaný“. A o Tondovi nepochybuju – je můj – a je (při mé vší skromnosti) celý po mě! …ha ha…kdoví, zda by udělal podzimky….

Pokusím se jej ukecat na malou reportáž. Třeba se objeví v „Lovu“ ….a třeba dříve – než reportáž o mém letošním lovu jelenů….

„Výstavám a Lovu – zdar!“

 


 

 

     15. - 17.8.2008  3 výstavy na Slovensku 

 
Výstavní výsledky posledního prodlouženého víkendu, kdy jsme během tří dnů odvystavovaly s Evičkou 17 psů.
Evičce děkuji!15.8.2008 KCHPS rozhodčí Marjo Jaakkola (FIN)

Ruthless Sthana - Stáňa - velmi nadějná , BIS Puppy
Foxup Fine Romance - Anička - velmi nadějná, 3 BIS Puppy
Foxup Fine Blend - Tomík - velmi nadějný
Tjorven Ruthless - Tip - velmi nadějná
Lorelai Ruthless- Lorelai – velmi dobrá
Bogaloos Undercover - Péťa - výb.1 (čestná třída) 3 BIS čestných tříd
New Pot Of Tricks Ruthless - Pepa - výb. 2, res. CAC
Nielson Ruthless - Nuni - exc.1, CAC, Klubový vítěz
Norbert Ruthless - Nero - CAC
Nikita Ruthless - velmi dobrá

 


Nielson - Klubový vítěz

 
16.8.2008 Duodanube – MVP - Bratislava - rozhodčí Khomasuridze Revaz (RUS)

Foxup Fine Romance - Anička - velmi nadějná – ve finálových soutěžích BIS puppy byla mezi šesti vybranými štěňaty. Její handlerkou byla Radka Popková – já jsem vedla Tomíka – který vybrán nebyl …..ale Aničku naše nepřítomnost tak rozladila – že už nechtěla spolupracovat a už jen potřebovala být se svojí maminkou a bráchou…. Radka ji předvedla sice moc hezky a udělala pro Aničku maximum – ona to totiž umí – nicméně – naše „malá Anička Anarchistka“ si umí těžce prosadit svou!
To, že byla vybrána z 50 až 60ti štěňat není vůbec náhoda. Aničku posoudili během tří dnů tři zkušení rozhodčí – a musím říct, že nešetřili slovy chvály – a označení „velmi nadějná“ jí prostě patří!
Vím – že Anička byla to nejlepší – co jsme mohli předvést.

Foxup Fine Blend - Tomík - velmi nadějný
Nielson Ruthless - Nuni - výb.1, CAC, CACIB, BOB
Norbert Ruthless - Nero - výb.1, CAC CAC
Nikita Ruthless - výb.1, CAC, res. CACIB

 

Aničce i Radúze to sluší! :-)   ...bohužel nekvalitní fotka....

 


Tomík

 


Nikita

 

 


Nielson - BOB
17.8.2008 Duodanube – MVP – Bratislava rozhodčí András Korózs

Foxup Fine Romance - Anička - velmi nadějná
Foxup Fine Blend - Tomík - velmi nadějný
Nielson Ruthless - Nuni - výb.1, CAC, CACIB
Norbert Ruthless - Nero - výb.1, CAC
Nikita Ruthless - výb.1, CAC, res. CACIB

 

 


Nielson - CACIB

 

 


 

     13.7.2008  Národní výstava Košice (SR),  rozhodčí Nagy István (HU)  

Nielson - Výborný 1, CAC

Nikita - Výborná 1, CAC, Národní vítěz

 

 

Nielson

 

 

Nielson

 

 

Nikita

 

 

 

Nikita

 

 

Nikita

 

 

A toto jsme měli jen pár metů vedle výstavního kruhu... :-)

 

 

 

v parku Barca

 


 

     6.7.2008  Národní výstava Bialsko Biala (PL)  

 

Lancelot - Výborný 1, CWC, BOB, res.BIS pracovní

 

 


 

     29.6.2008  Mezinárodní výstava Kraków (PL),  rozhodčí Petr Studeník  

 

New Pot of Tricks - Výborný 1, CWC, CACIB

Lancelot - Výborný 1, CWC

Nikita - Výborná 1, CWC, CACIB, BOS

 

Nikita - CACIB

 

 


     28.6.2008  Mezinárodní výstava Brno,  rozhodčí Jana Janeková (SR)  


 

Pro Ruthless velice úspěšná výstava v Brně, hlavně naše Nikita dosáhla až na stupně nejvyšší...

Norbert - Výborný 1, CAC
New Pot of Tricks - Výborný 1, CAC, CACIB
Lancelot- Výborný 2, res.CAC
Sthana - Velmi nadějná
Nikita- Výborná 1, CAC, CACIB, BOB, BIG, BOD-III.
Lili (dcera naší hany) - Výborná 1, CAC, res.CACIB

 

Nikita - CACIB, BOB, BIG, BOD-III.

 

 

 

     14. a 15.6.2008  Mezinárodní výstava Portoroz, Slovinsko   
rozhodčí
– Frank KANE (GB), Roberto Velez Pico (PUR)

Když jsem se tak v pátek ráno pořádně probudila, zahleděla se do sluníčka ještě trochu schovaného za mrakem, přišlo mi jako dobrý nápad - obětovat  víkendovou rodinnou oslavu a vyrazit do Slovinské Portorože na výstavu.

Do jaké míry "mi - nám" byl osud nakloněn - posuďte sami :-)  Ale jsem - asi stejně, jako moje maminka "dítě Štěstěny"! (Děkuji....!)

 Odpoledne jsem ještě ostříhala psy, sbalila věci, do ruky popadla kus svátečního dortu (máme doma dva Antoníny) do druhé ruky psy a vyrazili jsme..... V tu dobu se rozhodla vyrazit směr Chrvatsko asi polovina občanů ČR......

 V polovině cesty mezi Gratzem a Mariborem nám umřelo auto. Člověk nemusí být rodilý mluvčí aby vytušil, co znamená zděšený výraz automechanika doplněný slovy "oooojooojjjj"!

 Takže - odtahovka nás odvezla do autorizovaného servisu Porsche a Wolksvagen. Tam jsme čekali do osmi rána, než se servis otevře....

Jako první přišla do práce paní co si nesla plnou tašku rohlíků! Asi nějaká rohlíková dieta...a věru řekla jsem si, že s takovou to bude v háji....

 Když jsem si v kavárně dala kafčo a snídani, hned bylo vše růžovější!  Dobrá káva a chutné jídlo může znamenitě vylepšit náladu! (Chvíli jsem zvažovala, jestli mám o celé patálii informovat mamku, která už v pátek vyrazila na "tramping" s celou smečkou a jistě měla dost svých starostí....aby jí nezhubly štěňata přílišným pohybem, nebo aby Heriet měla dostatečně měkké lůžko.....  Ale v 10 bylo auto jako nové a mohli jsme vyjet.

Posuzování mělo začít o půl jedné a v servise nám řekli, že cesta nám zabere 3 hodiny. Jak se říká, štěstí přeje odvážným a Nikita brutálně zavelela k odjezdu!: "Co bychom řekli mamce?!!!!" ...a uháněli jsme směr Portorož. Když nás v Mariboru půl hodiny zdržely zácpy kvůli úprav na silnicích a další kolony u každého slovinského mýta (od července ale už bude stačit dálniční známka - a to budem uhánět jako s větrem o závod).

Do toho začlo pršet....no proste všechno špatně! V Portorožském přístavu kde se výstava konala jsme byli o půl druhé. Popadla  jsem psy a makala vyřídit výstavní formality. Ta malá dušička která veřila, že poručíme větru dešti a vše stihnem ve mě byla ještě cestou, ale teď už téměř vymizela.....

Co se ale nestalo?!!! Když jsme přiběhli  ke kruhu, prodrali se davy návštěvníků, vystavovatelů, lidí u stánků....rozhodčí právě zadával BOBa v clumbrech, kteři byli těsně před námi. Já skákala radostí už jen proto, že jsme stihli oficiální posouzení od anglického rozhodčího pana Franka Kane!!! - ano - kvůli Němu jsme tam jeli!

Kdo však už tolik radostí neskákal byl Pepa. Panu rozhodčímu se moc líbil, o Pepovi hovořil v superlativech. Dal nám i šanci běžet ne jen jedno kolečko.... kdyby se Pepa přece jen rozhodl, že ukáže co v něm je. Ale Pepa měl ještě stále hlavu plnou toho, že to auto bude opravovat "paní - Rohlíková Dieta"..... Získal "jen" titul res. CACIB. Ale  Falco, který ho porazil už má uznán titul Interšampion...tedy má Pepa do sbírky první titul, který mu může být použít při uznání titulu interšampion!!!

Nikita už má vystavování více v malíku a předváděla se nádherně jako vždy! Prostě moje "Princeznička na bále" :)! Získala titul res. CACIB a já byla šťastná jako blecha že to všechno takto dopadlo :O)

(teď už jistě všichni chápete - proč se organizační vedení klubové výstavy tolik strachovalo - aby Nikitě a Pepovi byla účast na klubové výstavě znemožněna! .-)

 

Následoval přesun do hotelu - odpočinek - a pokračování z neděle bude následovat.

 

 

nesmírně mě potěšila slova obdivu - kterými Frank Kane nešetřil - když popisoval hlavu Nikity

 

 

....Pepa neměl svůj den - přesto má posudek - který si dovolím ocitovat v originále.

 

 

Pepa se prostě líbil - a slova "čas tohoto psa teprve příjde!" - to říká i mamka .-)

 

 

Nikita sice "jen"  res. CACIB - ale "kočka" co?! .-)

 

 

...na sílu kostry si potrpíme! :-)

 

 

před výstavištěm - a rychle do hotelu.

 

 

před hotelem

 

 

Portorož je nádherná - ale větší teplo by bylo fajn....

 

 

Nikita i Pepa vidí moře poprvé

 

 

tu pusu mi dáš - tu pusu ti dám

 

 

neděle už vklidu - "studuju katalog"

 

 

výstavní hala

 

 

Nikita si ráda prohlíží lodě....

 

 

Pepa - důkladná prohlídka

 

 

...ještě důkladnější....

 

 

Aha - takže - Nikita lodě....Pepa auta ....a já???!  - no mám ráda výstavy psů!  :-)

 

 

Potrpím si na solidní prostředí a zázemí, vlídný personál v kruhu a fundované rozhodčí!

 

 

Tentokrát nás Falco ještě porazil - gratulujeme - "Ale, milý Falco, zapracujeme na sobě!" :-)

 

 

Nikita je naše sluníčko!

 

 

a já oceňuji posouzení od "profíků"!

 

 

bylo skutečně důkladné!

 

 

Na této fotce jednoznačně vidíte - "že krev NENÍ voda" .....já i Nikita jsme skutečné dcery svých matek!  :-)

 

 

....a není to "jen tím sakem" .-)

 

 

Jen někdy více ohleduplnosti v kruhu by bylo namístě. Není nutné šlapat psu před námi na paty.........

 

 

Hocus-Pocus se to sice vyplatilo......

 

 

Ale příště: "Hakuna Matata"!  :-)

 

 


 

     Czenstochova    

 


 

     19.4.2008  Speciální výstava španělů Dvorianky (SR), rozhodčí – Věra Vítková (SR)    

Nielson - Výborný 1, CAC, BOB

Uran - Výborný 1, CAC

Lorelai - Výborná 1, CAC

 

 

 

 

 

 

 

 

Nielson

 

 

Lory

 

 

Nielson - BOB

 

 

Spišský hrad

 

 

 

 za námi je hluuuuboký příkop

 

 

 

večerní Tatry

 

 


 

     26.1.2008  Mezinárodní výstava psů Trenčín, rozhodčí – Miloš Kašpar    

 

Mezinárodní výstava v Trenčíně patří mezi ty, které mám ráda. Je pro nás v podstatě „zahumny“ ….takže – nejeďte tam!

Už jsme zažili na cestu záplavu sněhu, mráz téměř třeskutý…..ale to platí pro všechny, takže mnozí si cestu na Slovensko, která vede přes valašské kotáry dobře rozmyslí.
No – a tady by se tedy mohlo zdát, že cesta k výstavnímu titulu a vítězství bude snazší! Konkurence že boj předem vzdá……

Tentokrát byl pro nás spíše opak pravdou.
Ano, já ráda vyhrávám se svými krásnými psy – jsem v tom směru velmi ambiciózní a protože se to o mě ví (já se tím nikterak netajím) těší mě, když u mě rozhodčí vzbudí dojem, že metr na mé psy bude malinko přísnější!

Takže – nejen kondice (poněkud blahobytnější, než by bylo pro účast na výstavě vhodné) ale také malinká výtka v úpravě srsti ….hlavně Nikitě neumetla cestičku k titulu ( a lhala bych, kdybych nepřiznala, že jsme si na něj nemysleli!. Nikita v současné době patří k tomu nejlepšímu, co v Ruthless máme. ….nuuuuuuu, ale můžeme si za to sami!

Ale když to vyhodnotím zpětně – inu, až tak neúspěšní jsme zase nebyli. Tedy malá rekapitulace výsledků – budu postupovat od známky nejnižší.

Naší Hannah dcera Lili byla V1 – bez titulu

Nikita taktéž V1 – bez titulu

Lancelot - V2, res.CAC

Péťa – Bogaloos Undercover – V1, CAC

Pepa – New Pot of Tricks V1, CAC, res.CACIB

Norbert – V1, CAJC, BOB

 

Norbert tak splnil podmínku k získání titulu Slovenský junior šampion.

Jeho sestra Nikita má splněno na JCH Slovenské i České republiky.

Péťa – Bogaloos Undercover tak získal tolik potřebnou kartičku CAC z další sezony a o titul slovenského šampiona jsme tak mohli konečně zažádat. Splněno měl Péťa už minulý rok – jenže …..CACovou kartičku z Bratislavské mezinárodky z roku 2006 mu sežrala mlsná Lorelai. (je to stejně pořád lepší – postarší matka rodu v chovatelské stanici zlatých retrívrů mé kamarádky,sežrala rodokmeny dvěm štěňatům – importům – takže vyřídit kopie rodokmenů v zahraničí je podstatně komplikovanější).

 

Výstava to byla pro mě velmi příjemná!

Nosič zavazadel – zároveň tahač klecí, řidič, fotograf, otevírač nápojů – to vše v jedné osobě fungoval téměř bezchybně. Staropramen byl z plechovky – takže také nezklamal, stejně, jako káva z termosky, kterou umím přichystat k mému dokonalému požitku.

No a atmosféra?
Ta byla milá a příjemná – titul BOB zůstal v „rodině“ a tedy nic nebránilo Ivančinu tatínkovi, aby zalovil v tašce a vytáhl láhev sektu k vítěznému přípitku.

Více takových výstav by nás vskutku nezarmoutilo!
Takže – zkusíme to – příště – mělo by to být v Brně …………

 

Lancelot

 

 

Nikita

 

 

Uran

 

 

 

Norbert

 

 

Lili

 

 

Pepa

 

 

 

Pavla a Lancelot

 

 

kontrola zubů

 

 

Sotva mu stačím...

 

 

Je těžké udělat fotku...

 

 

...aby na ní byl pes celý...

 

 

Péťa vleče Ivanku

 

 

Děvčata pojďte se fotit!!!

 

 

Pepa, Lencelot a Péťa

 

 

Ivančina radost

 

 

Moje radost

 

 

Společný přípitek

 

 


 

     12.1.2008  III.Hanácká národní výstava psů Olomouc, rozhodčí – MVDr. Ladislav Svatoš    

 

….máme rádi „OneManShow“ … tak jsme přihlásili 3 psy – kupodivu i v termínu první uzávěrky.

Na výstavu, která je vzdálena pouhou hodinu jízdy autem z domova se nám jelo mimořádně lehce! To se sbalí jen kartáč, vodítko, očkovák a patřičný počet psů. Řídila Evička, takže jsem ochutnala „výstavní pivo“. Značku neznám – ale bylo pitné – až mě zaskočilo, s jakou pečlivosti dodržovali míru. (můžu pivo i po ránu – pokud neřídím, zabilo by mě něco, čemu říkají a bohužel to tak často nese i obchodní název – pomerančový džus – to říkám rovnou:“Fuj!“ (taktéž nemám dobrou zkušenost s kávou „výstavnické provenience“…ač jsem milovník kávy!...vlastně asi právě proto!

Protože před posouzením ASS bylo na pořadí ještě asi 30 Ami kokrů, nemuseli jsme spěchat. Jenže – parkoviště v areálu už bylo obsazené natolik, že jsme měli auto dost daleko od našeho pavilonu.
PeťaNunim jeli „v kleci“, Tjorvenka šla pěšky….ano a cestou….ač jsem se snažila jít po nejsušších cestičkách….na sebe nabalila hromadu marasu! …jediné, co by pomohlo by byl proud vody ….ale ten jsme s sebou neměli!
…takže jsem rezignovala a vsadila na její jiné přednosti – typ, síla kostry – a bezva, vyšlo to! …ono, mezi námi, ač v kruhu byly tři mladé feny….tak….v našem případě to bláto nevadilo!

Výstavní pavilony v Olomouci byly myslím zhotoveny k účelu květinových výstav. Garantují nepohyblivost vzduchu, vysokou vlhkost…. po skleněných stěnách stékající pramínky vody…. pocit, že jste v džungli je navozen téměř dokonale – jen Tarzana shoupnuvšiho se prostorem na liáně jsme neměli….
Ale, psi jsou drobátko jiné kytičky…a lidé kolem psů potřebují také malinko jiné zázemí…. taxem byla tuze ráda, že jsme po posouzení rychle sbalily svých „pět až osm švestek“a uháněly jsme k domovu.

Na cestě mezi Olomoucí a Jistebníkem je vynikající restaurace Švamlův mlýn (www.svamluvmlyn.cz) a tam jsme s laskavým dohledem pana majitele zregenerovaly. Vřele doporučuji!

A kdo jste si všimli - ano, z blondýnky se mi vyklubala tmavovláska – ano, je to Evička. Jak pravím „Aká matka – taká Katka!“

 

Zde pár fotografií:

Evička a Nuni

 

 

... mé "odchovy" s úsměvem

 

 

čekají, než přijdou "na řadu"

 

 

... kontrola pohledem

 

 

Péťa před změřením...

 

 

ten postoj nic-moc!!! :-)

 

 

mladé feny...naše je "trochu" od bláta....

 

 

trochu se za to bláto stydíme...

 

 

a čekáme na známku!

 

 

CAJC pes - a naše CAJCka :-)

 

 

Za fotky z výstavy děkuji Alici Schreibové